Spryskaj tym wnętrze piekarnika. Domowa mikstura działa cuda

Czyszczenie wnętrza piekarnika nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Bywa, że przylepiony do kratek tłuszcz nie chce zniknąć, mimo uporczywego szorowana. Co zrobić, by szybko i sprawnie uporać się z zaschniętym brudem? Warto zastąpić dostępne w sklepach środki czyszczące i odtłuszczające, domową miksturą. Działa skutecznie jak nic innego. Dzięki niej wnętrze piekarnika błyszczy!

Czyszczenie wnętrza piekarnika nie jest prostym zadaniem
Czyszczenie wnętrza piekarnika nie jest prostym zadaniem 123RF/PICSEL

Jak sprawić, by wnętrze piekarnika lśniło? Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie. Jeśli nie szorujemy kratek regularnie, tłuszcz i brud osadzają się na nich i dosłownie je oblepiają.

Brudny piekarnik po pierwsze wygląda nieapetycznie. Po drugie: sprawia, że przyrządzanie potraw staje się mniej przyjemne. Warto zaznaczyć, że zaschnięty brud może być także zagrożeniem dla domowników. Jeśli po włączeniu piekarnika oblepionego od wewnątrz zaschniętym tłuszczem, z urządzenia zaczyna wydobywać się brzydki zapach spalenizny lub dym, nie możemy czekać dłużej. Natychmiast powinniśmy zabrać się za czyszczenie powierzchni, które tego wymagają. Jeśli zbagatelizujemy znaki, następnym razem możemy doprowadzić nawet do pożaru.

Co powinniśmy mieć pod ręką, jeśli chcemy solidnie wyszorować wnętrze piekarnika?
Co powinniśmy mieć pod ręką, jeśli chcemy solidnie wyszorować wnętrze piekarnika? 123RF/PICSEL

Czyszczenie wnętrza piekarnika nie jest prostym zadaniem - tak myśli większość osób. Rzeczywiście usunięcie zaschniętego brudu bywa skomplikowane i nieprzyjemne. Kto z nas lubi szorować oblepione starym tłuszczem kraty? Jeśli jednak zaopatrzymy się w odpowiednie przyrządy i prawidłowo zaplanujemy pracę, możemy uporać się z tym zadaniem o wiele szybciej.

Domowy płyn czyszcząco-odtłuszczający. Piekarnik będzie lśnił!

Co powinniśmy mieć pod ręką, jeśli chcemy solidnie wyszorować wnętrze piekarnika? W sklepach z chemią gospodarczą aż roi się o różnego rodzaju profesjonalnych specyfików. Domowe sposoby na odtłuszczenie piekarnika także są skuteczne. Oto przepis na miksturę, która w mig rozprawi się nawet z zaschniętym brudem.

Aby przygotować domowy płyn czyszcząco-odtłuszczający, należy wycisnąć sok z trzech cytryn, dodać jedną łyżkę octu, pół szklanki wody, pół łyżeczki sody oczyszczonej oraz trochę płynu do naczyń. Wszystkie składniki mieszamy i przelewamy całość do pustej butelki ze spryskiwaczem.

Następnie porządnie spryskujemy wnętrze piekarnika i czekamy około pół godziny (w tym czasie mikstura powinna rozpuścić zaschnięty tłuszcz).

Po odczekaniu 30 minut wycieramy wnętrze piekarnika ręcznikiem  papierowym. Jeśli nie wszystkie zabrudzenia zniknęły, możemy powtórzyć proces jeszcze raz.

Czyszczenie piekarnika może być proste i przyjemne. Zastosuj ten trik
Czyszczenie piekarnika może być proste i przyjemne. Zastosuj ten trik123RF/PICSEL
"Kobieta z książkami". Aga Szynal - odcinek 1Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas