Reklama

Reklama

Tania i bezpieczna trutka na mszyce. Oprysk za grosze

Żarłoczne owady obsiadły większość roślin w ogrodzie? Zareaguj, zanim wypiją z nich cały sok. Z pomocą przychodzi babcina receptura – bezwzględna dla mszyc, ale bezpieczna dla ludzi. Wystarczą dwa tanie składniki.

Mszyce potrafią skutecznie uprzykrzyć życie właścicielom ogrodów. Te roślinożerne owady z rodziny pluskwiaków dosłownie wysysają życie z roślin, bo karmią się ich sokiem. W sezonie obsiadają wszystko, co zielone, by wypić płyn odpowiadający aż 1/3 masy tego szkodnika.

Zobacz również: Domowy oprysk na mszyce. Ten produkt znajdziesz w lodówce

Jak się pozbyć mszyc?

Jak powstrzymać ich pragnienie i na dobre pozbyć się mszyc? Najprostszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po opryski na bazie pestycydów. Te są bardzo skuteczne, ale mogą być też groźne dla zdrowia, a nawet życia ludzi. Nic więc dziwnego, że ogrodnicy szukają mniej trujących rozwiązań.

Reklama

Warto sięgnąć po tanią i bardziej naturalną metodę, czyli oprysk z octu. Ten nie jest szkodliwy ani dla roślin, ani dla nas, ale mszyce go nie znoszą.

Oprysk z octu na mszyce

Roztwór do oprysku octowego powinien mieć proporcje 1:10, czyli jedna porcja octu na 10 porcji wody. Np. przy dwulitrowej butelce odpowiednia dawka octu to 200 ml. Ten należy wlać do wody i dokładnie wymieszać.

Zobacz również: Babciny sposób na mrówki. Powstrzyma nawet najbardziej uparte owady

Jedyna wada takiego rozwiązania, to konsystencja, bo sam ocet z wodą szybko spłynie z łodyg i liści. W tym celu warto dodać do mikstury odrobinę mydlin z szarego mydła lub kilka kropli płynu do naczyń. Wtedy oprysk stanie się gęstszy i bardziej lepki.

Jak stosować oprysk na mszyce?

Zaatakowane przez mszyce rośliny należy spryskiwać obficie z każdej strony. Nie tylko tam, gdzie owadów jest najwięcej, ale też od spodu liści i całą łodygę. Większość z nich szybko wyniesie się z ogrodu. Zabieg należy powtarzać co jakiś czas, aż do całkowitego ustąpienia żarłocznych pluskwiaków.

Zobacz również: 7 ziół, które skutecznie odstraszą komary. To prawdziwi pogromcy krwiopijców

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mszyce | ocet na mszyce | mszyce jak zwalczać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy