Reklama

Ukryta funkcja garnków. Ten trik znacznie ułatwia gotowanie

Przedmioty użytku codziennego mogą zaskoczyć nas swoimi ukrytymi funkcjami. Tak z pewnością jest w przypadku urządzeń i przyborów kuchennych. Myśleliście, że wiecie, jak w pełni korzystać z dobrodziejstw garnków? Oto ich "ukryta" funkcja.

Zdarza się, że najprostsze rozwiązania są w zasięgu naszego wzroku, a my ich zwyczajnie nie dostrzegamy. To górnolotne stwierdzenie może tyczyć się również przedmiotów użytku codziennego. Okazuje się bowiem, że garnki mają pewną funkcję, o której mało z nas wie.

Czytaj także: Ziemniaki jeszcze nigdy nie były tak puszyste. Wystarczy dodać popularny napój

Zrób to z pokrywką lub łyżką w trakcie gotowania

Wystarczy jeden mały trik, aby ułatwić sobie codzienne gotowanie. W mediach społecznościowych codziennie natrafiamy na filmiki, w których użytkownicy dzielą się swoimi sposobami na uproszczenie codziennych, rutynowych czynności. 

Reklama

Ostatnio Instagramie Wiktoria Niźnik z profilu @projektant_przestrzeni opublikowała filmik przedstawiający ukrytą funkcję garnków. Jeśli nie wiecie, co zrobić w pokrywką od garnków w trakcie gotowania i nie chcecie, aby para skapywała na kuchenny blat, jest to z pewnością rozwiązanie, które ułatwi wam gotowanie. 

Wystarczy użyć uchwytów, które przymocowane są do garnka. Rączkę od pokrywki należy włożyć w uchwyt. Dzięki temu nie będziemy musieli kłaść rozgrzanej pokrywki na blat, który pod wpływem wysokiej temperatury mógłby ulec uszkodzeniu.

Podobnie jest z łyżką, którą mieszamy potrawy - wystarczy oprzeć o rant garnka, również umieszczając ją na rączce. Ten patent zaoszczędzi nam trochę miejsca, a do tego sprawi, że nie ubrudzimy blatu mieszadełkiem umoczonym w sosie.

Zobacz również: Mama Chemik: Warto nauczyć się innego podejścia do sprzątania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pokrywka | garnki | gotowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy