Reklama

Wrzuć do słoika z grzybami. Przetrwają lata

Sezon grzybowy był w tym roku wyjątkowo udany. W wielu polskich domach wręcz zaroiło się od leśnych okazów, które wylądowały następnie w grzybowych suszarkach. Suszenie jest bowiem jednym z najczęstszych sposobów na przechowywanie leśnych skarbów. Często jednak grzyby chłoną wilgoć i stają się obiektem zainteresowania moli spożywczych. Jak temu zaradzić? Oto wyjątkowo prosty i sprawdzony sposób.

Jak suszyć grzyby? Zrób to w ten sposób, a przetrwają lata

Suszenie grzybów jest jedną z najpopularniejszych metod na ich późniejsze przechowywanie. Wysuszone w suszarce, piekarniku, na kaloryferze, a nawet na słońcu, staną się świetnym dodatkiem do gulaszu, pierogów czy zupy. Kilka kapeluszy suszonych grzybów od razu sprawi, że danie stanie się bardziej aromatyczne i smaczniejsze.

Pamiętajmy, aby świeżo zebranych grzybów nie płukać w wodzie. Jesteśmy w stanie dokładnie je oczyścić wyłącznie przy pomocy nożyka. Dobrze ususzone grzyby najlepiej przechowywać w suchym, chłodnym miejscu. Należy zapakować je w taki sposób, aby nie naciągnęły ponownie wilgocią. Do tego celu posłuży metalowa puszka lub słoik ze szczelną pokrywką.

Mimo wszystko wciąż istnieje jednak obawa, iż ususzone grzyby mogą w przyszłości chłonąć wilgoć lub stać się pożywieniem dla moli. Jak tego uniknąć? Istnieje banalny sposób.

Reklama

Wrzuć do słoika z grzybami liście laurowe. Niezawodny sposób

Do pojemnika, do którego wkładamy wysuszone grzyby, warto wrzucić 2-3 listki laurowe. Dlaczego? Liście nie tylko pochłoną wilgoć, ale również odstraszą mole. Insekty nie znoszą bowiem ich zapachu, przez co szybko odpuszczą zainteresowanie grzybami.

Grzyby nie powinny jednak być przechowywane z liściem laurowym zbyt długo. Wówczas wchłoną bowiem zapach przyprawy. Chcąc tego uniknąć, wystarczy włożyć liść laurowy do grzybów na tydzień, a następnie wyjąć i umieścić w miseczce w tym samym miejscu, w którym będziemy przechowywać słoiki z grzybami.

Zobacz również:

Wlej do miski i podgrzej w mikrofali. Rozpuści tłuszcz i usunie spaleniznę

Rozłóż kasztany na parapecie. Tak pozbędziesz się nieprzyjemnego problemu!

Popełniasz ten błąd? Jest zabójczy dla storczyków


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: suszenie grzybów | liść laurowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy