Reklama

Zakola u kobiet. Wystarczy kilka domowych produktów, aby pozbyć się problemu

Zakola przez długi czas uważane były za problem mężczyzn. Jednak z przerzedzeniem włosów walczyć muszą również kobiety. Jak można zmniejszyć zakola? Pomocne mogą okazać się wcierki, które przygotujesz sama w domu.

Dlaczego robią się zakola?

Zła pielęgnacja skóry głowy oraz włosów skutkuje osłabieniem cebulek włosowych i ich wypadaniem, a ostatecznie wydłużeniem linii czoła. Problemem są również zbyt ciasne upięcia. Regularne spinanie włosów w wysokie koki i warkocze, osłabia ich strukturę, zwiększając ryzyko wypadania i powstawania zakoli. Do listy szkodzących czynników należy również dodać nieodpowiednią dietę, choroby przewlekłe i stres. 

Jak walczyć z zakolami u kobiet?

Szukając sposobów na zmniejszenie zakoli, możemy natrafić na wiele metod. Wśród nich znajdziemy suplementy diety, specjalne preparaty i domowe mieszanki. Nie wszystkie jednak mogą być skuteczne. Rezultaty zależą od tego, co spowodowało problem przerzedzenia się włosów.

Najczęstszym sposobem na radzenie sobie z zakolami są wcierki.  Jednak użycie tylko tego produktu może nie dać nam oczekiwanych efektów. Do zabiegów dobrze najpierw wykorzystywać peelingi na skórę głowy oraz uważnie czytać instrukcję użycia szamponów. Dopiero po zastosowaniu tych kosmetyków, gdy skóra głowy będzie pobudzona, należy użyć wcierki.

Reklama

Najlepsza wcierka na zakola u kobiet

Wcierki najlepiej stosować codziennie przez około miesiąc. Na rynku istnieje wiele preparatów, które mogą wspomóc porost włosów. Możemy jednak skorzystać także z domowych sposobów radzenia sobie z zakolami.

Warto do swojej domowej kosmetyczki dodać... czosnek. Pomimo jego intensywnego zapachu idealnie sprawdzi się jako wcierka. Wszystko przez związki siarki pobudzające porost włosów. 

Jak przygotować wcierkę na zakolaWystarczy rozgnieść czosnek i wetrzeć w skórę głowy. Po 30 minutach "preparat" dokładnie spłukać. Mniej intensywną w zapachu może być wcierka aloesowa. Żel z liści aloesu należy wetrzeć w skórę głowy i pozostawić na jakiś czas. Następnie umyć włosy.

Olej rycynowy na zakola

Olej rycynowy zawiera w sobie nasycone kwasy tłuszczowe, minerały, witaminę E oraz białko. Jego regularne stosowanie pozwoli wzmocnić pasma i nadać im blasku. Idealnie sprawdza się przy każdym rodzaju włosów. Dodatkowo wspiera ich porost. 

Środek ten dostępny jest w prawie każdej aptece. Należy jednak przed jego zakupem uważnie zapoznać się z etykietą. Często oprócz oleju rycynowego dostępny jest "olejek rycynowy". Pod tą nazwą kryje się przeważnie mieszanka olejków, które utraciły część swoich właściwości w procesie tworzenia produktu. Należy również pamiętać, że olej rycynowy jest gęsty i zmyć go z włosów możemy jedynie szamponem lub odżywką.

***

Czytaj także:

O której powinniśmy iść spać? Oto godzina polecana przez neurobiologów

Produkty, które przyczyniają się do powstawania nowotworów. Naukowcy nie mają wątpliwości

Zabiegi, które nadadzą blasku cerze po zimie. Prasują zmarszczki jak żelazko

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakola | olejek rycynowy | wypadanie włosów | wcierki | olej rycynowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy