Reklama

Zostawiasz na noc w samochodzie butelkę z napojem? Szykuj się na duży wydatek

Prawdopodobnie dla większości kierowców zima nie jest ulubioną porą roku. Skrobanie zamarzniętych szyb, pozbywanie się z auta zalegającego śniegu czy nagminne osadzanie się na karoserii błota pośniegowego, to tylko niektóre z wielu bolączek osób posiadających i trzymających auto pod chmurką. Jednak największe konsekwencje spowodowane niskimi temperaturami mogą ponieść najbardziej zapominalscy kierowcy. O czym konkretnie mowa?

Zostawianie zimą w samochodzie pewnych przedmiotów może nas dosłownie drogo kosztować. Ujemna temperatura i nasze zapominalstwo, to idealna mieszanka do powstania małej katastrofy. Zatem jakich rzeczy absolutnie nie powinniśmy zostawiać w aucie podczas zimy?

Urządzenie elektroniczne

Wchodzisz do domu po pracy i przypominasz sobie, że zostawiłeś w aucie laptopa? Myślisz  - niech leży, jutro i tak jadę do pracy. Popełniasz kosztowny błąd. Po pierwsze - laptop pozostawiony w samochodzie to doskonała okazja dla złodzieja. Po drugie - nawet jeśli komputer nie trafi do jego rąk, to pozostawienie go na noc może skutkować awarią sprzętu.

Reklama

Niskie temperatury, a już na pewno ujemne, zdecydowanie obniżają sprawność baterii w takich urządzeniach jak m.in. laptop. Ponadto, jeśli komputer spędzi mroźną noc w samochodzie, a ty od razu go uruchomisz, to może wówczas dojść do zwarcia. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż pod obudową laptopa przez noc zgromadzi się wilgoć, która nie zdąży odparować.

Czytaj także: Nie odśnieżyłeś auta? Mandat może znacznie uszczuplić portfel

Napoje gazowane

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na pranie tapicerki samochodowej, zawsze podczas zimy zabieraj z pojazdu butelki i puszki z napojami. Ujemna temperatura doprowadzi do zamarznięcia płynu, a ten, jak dobrze wiemy, zwiększy swoją objętość. Pokłosiem takiego stanu rzeczy będzie rozsadzenie butelki lub puszki i wydostanie się zamarzniętego napoju wprost na kanapę, siedzenia i podsufitkę.

Warto wiedzieć: O tym musisz pamiętać myjąc samochód zimą. W przeciwnym razie zniszczysz lakier

Gitara

W zasadzie dotyczy to wszystkich instrumentów muzycznych wykonanych z drewna. Zamarznięte drewno ma tendencje do kurczenia się i pękania. W przypadku gitary zostawionej na noc zimą w samochodzie ryzykujemy, że ujemna temperatura nieodwracalnie uszkodzi instrument.

Leki i żywność

Produkty w postaci leków i żywności zawsze powinny być przechowywane zgodnie z zaleceniami producenta. Medykamenty zostawione w zimnym samochodzie na kilka lub kilkanaście godzin mogą stracić swoje właściwości, lub ulec zniszczeniu.

Z kolei pozostawienie w bagażniku samochodu siatki z zakupami i narażenie produktów spożywczych na kontakt z ujemną temperaturą sprawi, że niektóre warzywa i owoce stracą na swojej jakości, a część z nich nie będzie nadawała się do spożycia. 

Czytaj również: Jak umyć samochód podczas mrozu? Bez tych wskazówek ani rusz!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zima | auto | mróz | samochód
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy