Reklama

Zrób ekologiczny nawóz do hortensji. Dzięki niemu bujnie zakwitnie

Hortensja to popularna roślina, która zdobi niejeden ogród. Jeśli chcesz, by uginała się od kwiatów, trzeba zapewnić jej odpowiednie warunki do wzrostu. W tym przypadku z pomocą przychodzi nawóz, który można zrobić samodzielnie. Ta ekologiczna mieszanka sprawi, że hortensja bujnie zakwitnie.

Uprawa hortensji. Jakie ma wymagania?

Hortensja to popularna roślina, która jest chętnie wybierana przez wielu ogrodników. Wszystko to za sprawą jej kolorowych, kulistych kwiatostanów. Ten osiągający 1,5 m krzew pochodzi z Azji. Wielu sadzi go w ogrodach, a także uprawia w donicach na tarasach. Hortensja równie dobrze prezentuje się w formie ciętych kwiatów w wazonie. Planując rozmnażanie hortensji ze sztobrów, trzeba mieć na uwadze kilka kwestii prawnych. Okazuje się, że za sprzedaż patyczków hortensji grozi nawet pięć tysięcy kary

Hortensja lubi żyzne, próchniczne, kwaśne i wilgotne podłoże. Poza tym preferuje słoneczne bądź półcieniste stanowisko. By hortensja prawidłowo się rozwijała, musi być regularnie podlewana. Niedobór wody roślina zasygnalizuje niemal od razu. Nawet małe przerwy w jej dostawie doprowadzą do usychania hortensji. W okresie wzrostu i kwitnienia zaleca się podlewać ją codziennie. 

Zobacz także: Przyciąga motyle i cieszy oko długim kwitnieniem. Sprawdź, jak sadzić jeżówkę

Reklama

Co zrobić, by hortensja bujnie kwitła?

By hortensja się prawidłowo rozwijała, potrzebuje kwaśnej bądź lekko kwaśnej gleby, czyli takiej, której pH waha się od 4,5 do 6,5. Wówczas jest w stanie pobierać z podłoża odpowiednie składniki. 

Zobacz także: Najlepszy czas na nawożenie ogródka. Zazieleni się szybciej niż myślisz

By zakwasić glebę, można skorzystać z domowego sposobu. Z pomocą przychodzi ekologiczny nawóz na bazie kwasku cytrynowego. Wystarczy rozpuścić dwie łyżki tego białego proszku w dziesięciu litrach wody. Tak przygotowana mieszanka jest gotowa do użycia. Zaleca się, by używaj jej nie częściej niż raz na dwa tygodnie. 

Innym sposobem na zakwaszenie gleby pod hortensje jest użycie fusów po kawie. Należy dorzucić je do ziemi w niewielkiej ilości. Najlepiej powtarzać tę czynność raz w miesiącu. 

***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy