Reklama

Reklama

Numerologia. Twoja liczba powie ci, kim jesteś!

Numerologia intryguje coraz więcej osób na całym świecie. Jak sprawdzić swoją liczbę w numerologii na podstawie daty urodzenia oraz imienia i nazwiska? Gdy sam znak zodiaku już nam nie wystarcza, warto dokonać prostego obliczenia i dopowiedzieć się czegoś nowego na temat własnych predyspozycji i charakteru. Co to jest numerologia i czym różni się od astrologii?

Numerologia jest dziedziną, która intryguje mnóstwo osób na różnych kontynentach i nie ma w tym niczego dziwnego. W końcu ludzie od wieków szukają informacji na temat swojego charakteru i przeznaczenia. 

Niektórzy opierają się przy tym jedynie na faktach lub psychologii, nie wierząc w takie rzeczy jak: znaki zodiaku, tarot czy numerologia. Inni jednak są gotowi podjąć wszelkie kroki, aby dowiedzieć się jak najwięcej o swoich predyspozycjach w różnych dziedzinach życia. 

Jednym z najpopularniejszych sposobów, aby to zrobić jest sprawdzenie własnej stałej liczby w numerologii na podstawie daty urodzenia lub imienia i nazwiska. 

Nawet jeśli nie uważamy, że jej znaczenie rzeczywiście może zdradzić nam prawdę na temat naszego charakteru, warto wykonać proste obliczenie i potraktować to jako ciekawostkę. 

Reklama

Numerologia: Co to jest? Numerologia a astrologia?

Astrologia bada związki pomiędzy położeniem ciał niebieskich na niebie a losami i osobowością człowieka. 

Numerologia zajmuje się natomiast liczbami. Jest dziedziną ezoteryki, która bada ich mistyczne albo magiczne właściwości oraz to, jaki wpływ mogą mieć na nasze życie. 

Wystarczy wykonać proste obliczenie, aby stworzyć portret numerologiczny danej osoby. W ten sposób można próbować określić jej osobowość, charakter, zdolności czy przeznaczenie na danym etapie życia. Najczęściej sporządza się go na podstawie daty urodzenia, ale ważne są również imię nazwisko, indywidualny podpis czy wibracje człowieka.

Numerologia: Jak obliczyć liczbę numerologiczną? Tak sprawdzisz swoją!

 Aby obliczyć liczbę numerologiczną, która jest potrzebna do sporządzenia indywidualnego portretu numerologicznego, musimy rozpisać swoją datę urodzenia i zsumować wszystkie jej cyfry, dodając je pojedynczo. 

W przypadku osoby urodzonej 20 lipca 1975 roku będzie to więc 2+0+7+1+9+7+5, czyli 31. Mamy już liczbę dwucyfrową, którą musimy teraz zamienić na jednocyfrową w podobny sposób jak poprzednio, czyli sumując obie liczby 3+1 = 4.

Oznacza to, że osoba urodzona 20 lipca 1975 roku będzie numerologiczną 4.

Uwaga! Liczb 11, 22 i 33 nie należy redukować, ponieważ są to tak zwane liczby mistrzowskie!

Numerologia: Co oznaczają poszczególne liczby? To musisz wiedzieć!

Wiele osób sprawdza swoją numerologiczną liczbę lub numerologiczną liczbę partnera po to, aby sprawdzić, predyspozycje lub wzajemne dopasowanie. 

Każdej z 9 głównych liczb w numerologii, przypisane są inne cechy charakteru. 

Koniecznie sprawdź, kim jesteś na podstawie numerologii.

Numerologiczna 1. Jaka jest z charakteru? 

Numerologiczne Jedynka to urodzony wizjoner i przywódca. Jeśli to twoja liczba, na pewno jesteś silną, charyzmatyczną osobą, która nie boi się nowych wyzwań. Możliwe, że masz 100 pomysłów na minutę i nie obawiasz się próbować nowych rzeczy. Raczej stronisz od podążania za tłumem. Zamiast tego, wolisz raczej iść własną drogą.

Numerologiczne Jedynki często odnoszą sukcesu w życiu zawodowym, choć w związkach bywa różnie, ponieważ mogą wydawać się nieco nieprzystępne.

Numerologiczna 2. Jaka jest z charakteru? 

Numerologiczne Dwójki nie mają problemów z komunikacją. Relacje z rodziną czy partnerem są dla nich priorytetem. 

Jeśli to twoja liczba, na pewno jesteś taktowną i życzliwą osobą. Wadą numerologicznych dwójek jest to, że dużo biorą na siebie. Są bardzo uczuciowe i sumienne, więc w pracy trudno może być im powiedzieć "nie", gdy ktoś zrzuci na nich zbyt wiele obowiązków. 

Podobnie w życiu, są oddane i zrobią wiele dla drugiej osoby, jednak jeśli trafią na partnera-narcyza, mogą nie być w stanie się mu przeciwstawić. Muszą uważać, by zachować harmonię i wewnętrzny spokój oraz nie dać się zdominować.

Numerologiczna 3. Jaka jest z charakteru? 

Numerologiczne Trójki są urodzonymi optymistami. Działają spontanicznie i często dość beztrosko, zgodnie z dewizą "Carpe Diem". 

Najczęściej nie przejmują się konsekwencjami swoich działań. Potrafią odnaleźć się w wielu sytuacjach, więc, nawet jeśli los rzuca im kłody pod nogi, wstają i idą dalej z podniesioną głową. 

Jeśli praca im nie odpowiada, nie wahają się zbyt długo, aby znaleźć inne zajęcie. W miłości bywają wybredne, ale gdy odnajdą już idealnego partnera, potrafią walczyć o jego względy. Są zresztą bardzo elokwentne, więc na ogół nie mają problemu z tym, aby rozkochać w sobie osobę, która im się podoba. 

Numerologiczna 4. Jaka jest z charakteru? 

Numerologiczne czwórki są inteligentne, stabilne w uczuciach i nastawione na sukces. Ukochany czy ukochana musi być dla nich partnerem, w przeciwnym razie nic z tego nie wyjdzie. Mają racjonalne podejście do życia, ale nie brakuje im również pomysłowości. Są pracowite i wytrwałe w dążeniu do swoich ambitnych celów. 

Jeśli jesteś numerologiczną czwórką, na pewno jesteś doceniany za swój wysiłek i skrupulatne realizowanie powierzonych ci zadań w pracy. 

Sporą wadą osób z tą liczbą numerologiczną jest to, że mają one problem z tym, aby nieco zwolnić. Poczucie bezpieczeństwa jest dla nich tak ważne, że często boją się wyjść ze strefy komfortu.

Numerologiczna 5. Jaka jest z charakteru? 

Numerologiczne piątki są osobami pełnymi przeciwieństw. Z jednej strony — bardzo inteligentne i przenikliwe, z drugiej zmienne i niestabilne. 

Nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Odnajdują się w pracy freelancera. Na etacie mogą czuć się przytłoczone i nieszczęśliwe. 

Uwielbiają podróże, a na stałe związki decydują się na ogół dopiero wtedy, gdy zdążą się już wyszaleć. Partner powinien być ich towarzyszem. 

Jeśli jesteś numerologiczną piątką, uważaj, by nie przegapić w swoim życiu ważnej osoby lub momentu, który może zagwarantować ci zdrową stabilizację.

Numerologiczna 6. Jaka jest z charakteru? 

Numerologiczne szóstki to osoby ciepłe, z dużą wrażliwością i inteligencją emocjonalną. Nie potrafią patrzeć obojętnie na krzywdę innych, więc chętnie niosą pomoc bliźnim. Udzielają się charytatywnie i nie wahają się wyciągnąć pomocnej dłoni do kolegów z pracy. Jeśli jesteś numerologiczną szóstką, uważaj na swoje zdrowie psychiczne, bo chłoniesz emocje jak gąbka. 

Musisz dać im ujście. Dbaj o odpoczynek, znajdź hobby, które pozwoli ci zapomnieć o codziennych problemach. Pamiętaj o tym, że nie wszyscy podzielają twoje szczytne ideały, a w związkach nie staraj się na siłę matkować partnerowi! 

Numerologiczna 7. Jaka jest z charakteru? 

Numerologiczna siódemka to osoba, która w życiu stawia na rozwój osobisty. Jeśli to twoja liczba, na pewno rozwijasz się na wielu polach i lubisz czerpać wiedzę z różnych źródeł. 

Żyjesz niezależnie, zgodnie ze swoją własną filozofią życia lub religią, która jest dla ciebie ważna. Twoja mocna strona to intuicja, która pozwala ci spełniać się w pracy i czytać z innych jak z otwartych książek. 

Nie dla ciebie są związki pełne rutyny, bo szukasz kogoś naprawdę wyjątkowego, kto zrozumie twój światopogląd i podejście do życia.

Numerologiczna 8. Jaka jest z charakteru? 

Numerologiczna ósemka to osoba obdarzona silną wibracją, która ma mnóstwo zalet. 

Potrafi zachować samokontrolę, jest pewna siebie, sprawiedliwa, a zarazem pracowita i wytrwała. 

Jeśli mowa o tobie, twoją wadą może być duże mniemanie o sobie. Nie od dziś wiadomo przecież, że gdy wszystko idzie nam jak po maśle, nietrudno o popadnięcie w samozachwyt. 

Wbrew pozorom, związek z numerologiczną ósemką wcale nie musi wyglądać jak bajka. Na pewno nie będzie nudno, ale musisz się przygotować, że to partner będzie odgrywał w tej relacji pierwsze skrzypce.

Numerologiczna 9. Jaka jest z charakteru? 

Numerologiczna 9 to altruista w życiu i miłości. Szczęście drugiej osoby jest dla niej ważniejsze niż jej własne. Jeśli to ty, prawdopodobnie jest to twoja największa słabość. 

Chociaż czerpiesz satysfakcję z uszczęśliwiania wszystkich wokół, uważaj na tzw. wampiry emocjonalne. Nie dawaj się też wykorzystywać.

Numerologiczne dziewiątki potrafią aktywnie działać, realizując się na wielu polach. Pracując w obszarach związanych z pomocą społeczną, odnajdziesz spełnienie, ale w domu odpocznij. 

Do poważnych związków szukaj partnera, który będzie dla ciebie wsparciem i podtrzyma cię na duchu w trudnych chwilach. Pamiętaj, że nie jesteś niezniszczalny. 

W numerologii liczby takie jak 11, 22 czy 33 są tzw. liczbami mistrzowskimi. Osoby, których dotyczą, są obdarzonymi niezwykle silną intuicją, a niejednokrotnie również mistycznymi zdolnościami. Uważa się, że są powołane do większych celów. Jeśli więc jedna z tych liczb należy do ciebie, koniecznie zaczerpnij jak najwięcej informacji na swój temat. Na pewno zresztą przeczuwasz, że wyróżniasz się z tłumu. 

Numerologia imienia i nazwiska

Oprócz numerologii urodzeniowej często stosuje się również numerologię imienia i nazwiska. 

Polega ona na tym, że literom od A do I przyporządkowane są kolejno cyfry od 1 do 9, a następnie od J do R znów od 1 do 9. 

Reszta zasad odnośnie do obliczania liczby numerologicznej pozostaje bez zmian. W tym przypadku również je dodajemy.

1 –  a, ą, j, s, ś

2 – b, k, t

3 – c, ć, l, ł, u

4 – d, m, v

5 – e, ę, n, ń, w

6 – f, o, ó, x

7 – g, p, x

8 – h, q, z, ź, ż

9 – i, r

Czytaj również: 

Numerologia a związki uczuciowe

Numerologia: Co mówi o tobie i innych 

Nie tylko numerologia: Przerażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego  INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: numerologia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy