Reklama

Reklama

Oto najbardziej romantyczny dzień w roku. To nie walentynki!

Walentynki, czyli coroczne święto zakochanych, przypadające na 14 lutego to tradycyjnie już najbardziej romantyczny dzień w roku. To okazja do obdarowywania się małymi upominkami i kartkami z wyznaniami miłosnymi i spędzenia czasu z drugą połówką. Jak się jednak okazuje, to nie 14, ale 16 lutego 2022 roku jest najbardziej romantycznym dniem. Jak to możliwe?

Walentynki, czyli święto zakochanych zbliżają się wielkimi krokami. Tradycyjnie już obchodzimy je 14 lutego, a ich historia sięga średniowiecza. To właśnie wtedy Walentynki zaczęto obchodzić w południowej i zachodniej Europie. Europa północna i wschodnia dołączyła do tego grona znacznie później. Walentynki to także Dzień Św. Walentego, którego liturgiczne wspomnienie obchodzone jest w Kościele katolickim właśnie tego dnia. 

Walentynki mają swojego katolickiego patrona, ale święto to kojarzone jest także z pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego zwyczajem, polegającym na poszukiwaniu wybranki serca, np. przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny.

Reklama

Brytyjczycy uważają Walentynki za swoje własne święto, ponieważ rozsławił je sir. Walter Scott. Do Polski zwyczaje związane z tym dniem przywędrowały natomiast z Bawarii i Tyrolu, ale prawdziwą popularność zyskały dopiero w latach 90. XX wieku. Z roku na rok przybywa jednak w naszym kraju fanów tradycyjnego, słowiańskiego święta miłości, czyli Nocy Kupały, którą obchodzimy z 21 na 22 czerwca. 

Nic dziwnego więc, że o Walentynkach mówi się, że to najbardziej romantyczny dzień w całym roku. W rzeczywistości jest jednak inaczej! Jeśli weźmiemy pod uwagę astrologię oraz układ gwiazd i planet, to okaże się, że 14 luty wcale nie jest najbardziej romantycznym dniem w roku!

Zobacz również: Te cztery znaki zodiaku to najlepsi kochankowie!

Walentynki nie są najbardziej romantycznym dniem w roku. Oto właściwa data!

Jeśli przyjrzymy się bliżej astrologii i skupimy na układzie planet, to okaże się, że najbardziej romantyczny dzień w roku, to nie 14, ale 16 lutego!

16 lutego 2022 roku czekają nas dwa niezwykle ważne wydarzenia. Po pierwsze, obserwować będziemy wtedy pełnię Księżyca w znaku Lwa, która sprzyjać będzie wyrażaniu uczuć. Astrolodzy związani z portalem purewow.com przekonują, że Księżyc w Lwie rozbudzi w wielu parach olbrzymią namiętność i chęć do łóżkowych eksperymentów. 

Po drugie, 16 lutego doświadczymy koniunkcji Marsa i Wenus w znaku Koziorożca. Mars symbolizuje władzę i odwagę, a jego energia wzywa do podejmowania wyzwań. Wenus jest natomiast planetą miłości, która symbolizuje wszystko, co kobiece, piękne i estetyczne. Energia tych dwóch planet wyzwoli w nas wielką namiętność i sprzyjać będzie miłosnym uniesieniom. 

***
Zobacz również: 


Mężczyźni zdradzili, co najbardziej podoba się im w kobiecym ciele

Najlepsza godzina na seks. To szczyt możliwości kochanków 

Czy "dwie połówki pomarańczy" naprawdę istnieją?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy