Absolutny hit w pielęgnacji. Lifting, nawilżenie i napięcie skóry za grosze

To okrycie tego sezonu w branży beauty i absolutny hit pielęgnacyjny. Niesienie za sobą masę pozytywnych właściwości dla skóry twarzy, a efekty można zauważyć gołym okiem. To wszystko jest możliwe dzięki papierowi ryżowemu, który bogaty jest w drogocenne właściwości, a maseczkę można wykonać w domu za grosze!

Z papieru ryżowego można zrobić domową maseczkę do twarzy
Z papieru ryżowego można zrobić domową maseczkę do twarzy123RF/PICSEL

Papier ryżowy to rewolucja, jeśli chodzi o domową pielęgnację twarzy i z powodzeniem może być używany zamiast popularnych maseczek w płachcie dostępnych w drogeriach. Jest łatwy w nasączeniu i można użyć do tego praktycznie każdego ulubionego produktu pielęgnacyjnego od toniku, po emulsję aż po serum.

Warto wspomnieć, że to także bardzo tanie rozwiązanie, a jego działanie z powodzeniem można porównać do produktów kosztujących kilkadziesiąt czy nawet kilkaset złotych.

Ponadto posiada elastyczną strukturę, dzięki czemu można go łatwo rozprowadzić po całej twarzy. Łatwość aplikacji to nie jedyny plus tego produktu, który częściej niż w łazience, spotykany jest w kuchni. Papier ryżowy kryje w sobie masę składników odżywczych, które wynikają z naturalnych właściwości ryżu.

Składniki odżywcze papieru ryżowego

Papier ryżowy (który zrobiony jest oczywiście z ryżu) zawiera wiele wartości odżywczych, które w pozytywny sposób mogą wpływać na poprawę kondycji naszej skóry.

Wśród nich można wymienić:

  • poprawę elastyczności i nawilżenia skóry dzięki zawartym w ryżu aminokwasom, antyoksydantom oraz witaminom B i E,
  • łagodzenie podrażnień, zaczerwienień i stanów zapalnych skóry ze względu na naturalne przeciwzapalne właściwości ryżu,
  • zwiększenie poziomu nawilżenia dzięki naturalnym olejkom i składnikom ryżu pomagającym zatrzymywać wilgoć w skórze,
  • wspomaganie produkcji kolagenu, który odpowiada za jędrność naskórka, dzięki temu, że ryż bogaty jest w proteiny,
  • spłaszczanie drobnych linii mimicznych i zmarszczek.

Co równie ważne - brak substancji chemiczny w składzie sprawia, że papier ryżowy to bardzo delikatny materiał, więc doskonale sprawdzi się nawet u posiadaczek skóry wrażliwej. Papier ryżowy na zawiera też żadnych drażniących chemikaliów, które mogą występować w niektórych maskach w płachcie dostępnych do kupienia w drogeriach.

Szereg wyżej wymienionych właściwości czyni z papieru ryżowego "pielęgnacyjny booster", dzięki któremu produkty pielęgnacyjne szybciej się wchłoną!

Papier ryżowy to bardzo delikatny materiał, więc doskonale sprawdzi się nawet u posiadaczek skóry wrażliwej
Papier ryżowy to bardzo delikatny materiał, więc doskonale sprawdzi się nawet u posiadaczek skóry wrażliwej123RF/PICSEL

Jak zrobić maseczkę z papieru ryżowego w domu?

Chciałabyś sprawdzić, jak podziałają na twoją skórę właściwości papieru ryżowego? Proszę bardzo! Możesz samodzielnie wykonać maseczkę z użyciem tego produktu i jest to banalnie proste! Wystarczy, że w miseczce stworzysz miksturę z połączenia odrobiny wody i swojego ulubionego serum. W tak przygotowanym roztworze trzeba zamoczyć jeden listek papieru ryżowego i nałożyć na twarz na około 30 minut. I gotowe!

Aby ułatwić sobie aplikację warto najpierw wyciąć w papierze otwory na oczy, usta oraz w okolica bruzd nosowo-wargowych. Późnej można się już cieszyć promienną i nawilżoną skórą!

Maseczka na siwe włosy - dzięki niej odzyskają kolor!Interia DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas