Reklama

Domowy "eliksir młodości". Pozbędziesz się martwego naskórka i nadmiaru sebum

Wiele kobiet ma kompleksy, ponieważ wygląd ich cery pozostawia wiele do życzenia. Drobne niedoskonałości, takie jak: wypryski, pierwsze zmarszczki czy niewielkie przebarwienia często spędzają im sen z powiek. Panie korzystają z drogich zabiegów pielęgnujących i odmładzających lub stosują bardzo drogie kosmetyki, które, mają przywrócić im piękny wygląd. Często zawierają one mnóstwo składników, których nazwy brzmią tak tajemniczo, że większość spośród nas nawet nie ma pojęcia, co tak właściwie nakłada na skórę. Zamiast zastanawiać się, czy na pewno dobrze robimy, wydając połowę wypłaty na drogie specyfiki, sięgnijmy najpierw po domowy "eliksir młodości". W końcu najprostsze rozwiązania niejednokrotnie okazują się najlepsze.

Piękna cera to jeden z wyznaczników atrakcyjnego wyglądu. Niestety nie zawsze wygląda idealnie, a wraz z wiekiem wiele kobiet zaczyna mieć kompleksy, ponieważ zauważają u siebie pierwsze zmarszczki i przebarwienia. Dlatego, im wcześniej zaczniemy dbać o skórę twarzy, tym lepiej. W tym celu wcale nie trzeba wydawać pieniędzy na drogie zabiegi czy kremy. Stosowanie domowego "eliksiru młodości" z podstawowych składników może przynieść zaskakujące efekty.

Olej kokosowy na piękną cerę. Zrobisz z niego domowy "eliksir młodości"

Aby przygotować domowy ''eliksir młodości", zaopatrzmy się w dwa naturalne produkty. Potrzebne będą nam olej kokosowy i soda oczyszczona.  Olej kokosowy rewelacyjnie nawilży cerę i sprawi, że będzie ona gładka. Ma również działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, więc pomoże nam poradzić sobie z niedoskonałościami. 

Reklama

Z kolei soda oczyszczona ma właściwości złuszczające i oczyszczające. Dzięki niej pozbędziemy się martwego naskórka i nadmiaru sebum.

Przygotowanie maseczki na piękną cerę

Aby przygotować domową maseczkę, należy połączyć olej kokosowy i sodę oczyszczoną w proporcjach 2:1. '

Po dokładnym wymieszaniu należy ją przez około pięć minut trzymać na twarzy, po czym zmyć ciepłą wodą.

Czytaj również:

Julia Wieniawa zapewnia, że jest szlachcianką

Najlepsze jesienne stylizacje Jennifer Lopez

Zobacz także: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: maseczka na twarz | maseczka odmładzająca | domowa maseczka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy