Reklama

Reklama

Fryzury z długich włosów dla kobiet 50+

Odpowiednio dobrana fryzura potrafi zupełnie zmienić wygląd, dodając powagi lub odmładzając. Z wiekiem inne uczesania prezentują się korzystniej, a niektórych lepiej unikać. Fryzury z długich włosów dla kobiet 50+ zapewniają spory wybór modnych cięć i stylizacji.

Fryzury z długich włosów dla kobiet 50+: Warkocze

Warkocze kojarzone są, jako fryzura dla młodych dziewcząt, lecz odpowiednie są także dla kobiet dorosłych. Dojrzałe kobiety powinny wybierać grube warkocze, jak kłos. 

Warkocz najlepiej sprawdzi się, jako fryzura z długich włosów dla kobiet 50+. Im dłuższe włosy, tym lepiej będzie się prezentował warkocz, ponieważ poszczególne zakładki będą lepiej widoczne. Kłos jest prosty do zaplatania samodzielnie i praktyczny. Nadaje się, jako fryzura na co dzień oraz na eleganckie wyjścia. 

Fryzury z długich włosów dla kobiet 50+: Long bob

Bob to ponadczasowa fryzura, która cieszy się dużą popularnością od kilku sezonów. Takie cięcie daje wiele możliwości, ponieważ boba można nosić na wiele sposobów. Jeżeli nie chcemy tracić na długości włosów to warto wybrać long boba, znanego także jako przedłużony bob. Delikatność tej fryzury sprawia, że jest ona odpowiednia do każdego kształtu twarzy

ReklamaLong bob będzie dobrą fryzurą z długich włosów dla kobiet 50 plus, ponieważ jest praktyczna i odmładza, łagodząc rysy twarzy. Dodatkowo, long bob nie jest nudny, ponieważ można go wystylizować na wiele sposobów - z grzywką, na prosto, asymetrycznie, na postrzępionego w stylu wolf cut. 

Dla rzadkich i cienkich włosów sprawdzi się najlepiej asymetryczny bob z wydłużoną grzywką. Z kolei przy problemach z objętością - warstwowy. 

Fryzury z długich włosów dla kobiet 50+: Warstwowe fryzury

Polecanymi fryzurami z długich włosów dla kobiet 50+ są warstwowe cięcia. Odmładzają one, dodają optycznie objętości i lekkości włosom oraz są proste w stylizacji. Warstwowe fryzury to także wiele możliwości, zarówno przy długich i krótkich włosach.

W dojrzałym wieku najlepiej wybierać miękkie i harmonijne przejścia pomiędzy warstwami. Dzięki temu fryzura będzie prezentowała się bardziej naturalnie. Za mocno postrzępione i chaotyczne fryzury mogą wyostrzyć rysy twarzy i podkreślić tym samym zmarszczki.

Fryzury z długich włosów dla kobiet 50+: Grzywki

Ważnym elementem fryzur z długich włosów dla kobiet 50+ stanowią grzywki. Jednak jej rodzaj powinien być dopasowany do kształtu twarzy i wysokości czoła. Grzywka pozwoli na optycznie zmienić kształt twarzy, wydłużając ją lub też zaokrąglając. 

Grzywka dobrze ukryje także duże czoło oraz zmniejszy widoczność zmarszczek i przebarwień. Trzeba pamiętać, żeby nie była zbyt gruba i ciężka, ponieważ będzie wyglądała wtedy niekorzystnie, przypominając kask. 

Zobacz także:

Lekkie, świeże i odmładzające. Oto idealne fryzury dla dojrzałych kobiet

Joanna Liszowska w nowej fryzurze! Zmiana na plus?

Najgorsze fryzury dla pań po 50-tce. Bezlitośnie postarzają

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy