Reklama

Kolory paznokci zakazane dla kobiet 50+. Lepiej ich unikaj

Zastanawiasz się, jaki kolor paznokci będzie dla ciebie odpowiedni? Kobiety dojrzałe powinny zwracać uwagę nie tylko na trendy, ale także na to, czy dana barwa nie postarzy ich dłoni. Szczególnie należy unikać niebieskiego, z kolei czerwony zawsze będzie strzałem w dziesiątkę. Jakich jeszcze odcieni lepiej się wystrzegać?

Jak dobierać kolory paznokci?

Kolory paznokci najczęściej dobieramy pod własny gust lub aktualnie panujące trendy. Inspiracji często szukamy wśród gwiazd czy w mediach społecznościowych np. Instagramie i Pintereście. Nie można jednak zapominać, że są takie barwy, które pogarszają wygląd naszych dłoni. 

Szczególnie powinny uważać na to kobiety dojrzałe, bowiem niektóre odcienie mogą niepotrzebnie postarzać optycznie. Jakich kolorów zatem lepiej unikać?

Kolory paznokci zakazane dla kobiet dojrzałych

Najgorszym kolorem paznokci dla kobiet 50+ jest niebieski. Jego odcienie nie są korzystne dla dojrzałych dłoni, ponieważ "podbijają" wszystkie żyłki i naczynka, sprawiając, że stają się one bardziej widoczne. Szczególnie należy unikać kobaltu, ale błękit i granat również dadzą ten sam efekt.

Reklama

Podobnie sprawa wygląda z fioletem. Ten kolor także uwidoczni na dłoniach to, co w przypadku kobiet dojrzałych i tak już bywa problemem. Przede wszystkim lepiej nie malować paznokci na chłodne odcienie tej barwy.

Czytaj także: Tych kolorów paznokci lepiej unikać po 50-tce. Bezlitośnie postarzają dłonie

Unikać trzeba również odcieni żółtego. Ten kolor sprawi, że bardziej widoczne staną się wszelkie przebarwienia na naszych dłoniach. Dodatkowo podkreślona zostanie także suchość skóry, szczególnie przez neonową żółć na paznokciach.

Również zieleń jest ryzykownym kolorem. Jej oliwkowy odcień powoduje, że skóra naszych dłoni będzie sprawiać wrażenie szarej i pozbawionej blasku. Kobiety 50+ powinny zatem się go wystrzegać.

Na jakie kolory paznokci można stawiać?

Jakie zatem kolory paznokci będą "bezpieczne" w przypadku kobiet dojrzałych? Przede wszystkim te klasyczne - czerwień, odcienie różu, beżu, brąz czy czerń. Dobrze sprawdzą się także stylizacje takie jak french manicure lub baby boomer.

Zobacz również: Zauważyłaś zielone plamki na paznokciach? Lepiej nie wykonuj na nich kolejnego manicure

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: paznokcie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy