Piękne włosy po zimie - doskonale sprawdzi się stare, dobre olejowanie. Jak to robić?

Natalia Jabłońska

Natalia Jabłońska

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
29
Udostępnij
Olejowanie włosów - jakie są tego skutki?
Olejowanie włosów - jakie są tego skutki?123RF/PICSEL

Metody olejowania włosów:

Korzyści z olejowania włosów:

  • Nawilżenie. Oleje mogą zapobiegać utracie wilgoci z włosów, co jest szczególnie korzystne dla włosów suchych i łamliwych.
  • Wzmocnienie. Niektóre oleje, takie jak olej rycynowy, mogą pomóc w wzmocnieniu włosów i zmniejszeniu łamliwości.
  • Zapobieganie łupieżowi. Regularne olejowanie skóry głowy może pomóc w złagodzeniu podrażnień i zapobieganiu łupieżowi.
  • Pobudzenie wzrostu. Niektóre oleje, jak na przykład olej kokosowy, mogą pomóc w pobudzeniu wzrostu włosów i poprawie ogólnej kondycji skóry głowy.
  • Ochrona termiczna. Olejowanie włosów przed stylizacją ciepłem (np. suszeniem, prostowaniem) może zapewnić dodatkową ochronę przed uszkodzeniami.
Olejowanie włosów - jakie są skutki?
Olejowanie włosów - jakie są skutki?123RF/PICSEL

Częstotliwość olejowania włosów

  1. Włosy suche i zniszczone. Jeśli twoje włosy są bardzo suche, zniszczone lub łamliwe, możesz olejować je nawet kilka razy w tygodniu. Możesz zastosować metodę olejowania przed myciem lub po myciu, w zależności od preferencji.
  2. Włosy normalne. Jeśli twoje włosy są w dobrym stanie, ale chcesz je dodatkowo nawilżyć i wzmocnić, raz w tygodniu lub co dwa tygodnie może być wystarczające.
  3. Włosy tłuste. Jeśli masz skłonność do przetłuszczania się włosów, unikaj olejowania zbyt często. Możesz spróbować olejować włosy przed myciem, pozostawiając olej na włosach przez krótszy czas.
  4. Skóra głowy. Olejowanie skóry głowy można wykonywać raz w tygodniu lub nawet rzadziej, w zależności od potrzeb. Jeśli masz problem z łupieżem lub suchością skóry głowy, olejowanie może być korzystne.

Jakie korzyści możemy czerpać z poszczególnych olejków?

  • Olej kokosowy, czyli jeden z najbardziej popularnych olejów, jest znany ze swoich właściwości nawilżających. Doskonale odżywia włosy i ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Pomaga też chronić przed uszkodzeniami termicznymi. Świetnie sprawdzi się szczególnie w przypadku włosów suchych, zniszczonych i podatnych na łamliwość
  • Olej jojoba doskonale sprawdzi się w przypadku włosów suchych i łamliwych oraz normalnych, bez żadnych problemów. Nawilża włosy, nie obciążając ich. Olej ma też właściwości regulujące wydzielanie sebum. 
  • Olej arganowy jest bogaty w witaminę E i kwasy tłuszczowe, więc świetnie odżywia włosy i ma działanie wzmacniające. Chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Olejem arganowym można olejować włosy każdego rodzaju. 
  • Olej rycynowy ma właściwości wzmacniające. Jeśli twoje włosy są łamliwe, olej rycynowy będzie dla nich idealny. Pobudza też wzrost włosów (dawniej smarowano nim włosy małym dzieciom, właśnie po to, by rosły gęste i zdrowe) i zapobiega wypadaniu. Dzięki olejowi rycynowego poprawi się również kondycja skóry głowy. 
Olej do włosów - jaki wybrać?
Olej do włosów - jaki wybrać?123RF/PICSEL
  • Olej migdałowy to świetny nawilżacz dla włosów i skóry głowy. Włosy pielęgnowane olejem migdałowym są miękkie i mają piękny połysk. Nadaje się dla każdego rodzaju włosów, zwłaszcza suchych i wrażliwych.
  • Olej lniany to skarbnica kwasów Omega-3 i -6, dzięki którym włosy są wzmocnione i się nie łamią. Do tego pielęgnowane olejem lnianym pięknie się błyszczą. Olej lniany nada się do włosów suchych i matowych. 
  • Olej awokado nawilża i odżywia włosy oraz skórę głowy. Ma właściwości wzmacniające i zapobiegające łamliwości. Nadaje włosom elastyczność i miękkość. Nadaje się dla włosów suchych, matowych i zniszczonych.
  • Olej makadamia. To olej nawilżający i odżywiający włosy. Ma właściwości chroniące przed utratą wilgoci. Wzmacnia włosy i zapobiega łamliwości. Nadaje włosom miękkość i elastyczność. Sprawdzi się na włosach suchych i zniszczonych, ze skłonnością do łamania i rozdwajania. .
  • Olej z pestek winogron. Ten olej świetnie łagodzi podrażnienia. Polecany szczególnie do skóry głowy, ale ma też właściwości, na których skorzystają włosy. Olej z pestek winogron chroni włosy przed uszkodzeniami, nadaje im połysk. Dobry do włosów tłustych i łamliwych. 
  • Olej z pestek dyni. Wzmacnia włosy i zapobiega wypadaniu, dodaje objętości i sprawia, że włosy błyszczą. Olej z pestek dyni to też doskonały produkt do nawilżania i odżywiania skóry głowy. 
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Rośliny na zacieniony balkon. Jakie gatunki wybrać?
      Rośliny na zacieniony balkon. Jakie gatunki wybrać?Interia.tv
      Przejdź na