W kilka chwil wypełni królicze zmarszczki. Domowy sposób działa lepiej niż niejeden zabieg

Dla jednych urocze, dla innych… problematyczne. Niewielkie bruzdy, powstające tuż nad mostkiem nosa, wiele kobiet określa jako prawdziwe utrapienie. Walkę należy wypowiedzieć im więc jak najszybciej. Jak zlikwidować zmarszczki królicze? Domowy sposób zadziała lepiej niż najdroższe zabiegi.

Jak zlikwidować zmarszczki królicze? Domowy zabieg działa lepiej niż botoks
Jak zlikwidować zmarszczki królicze? Domowy zabieg działa lepiej niż botoks123RF/PICSEL

Kiedy pierwsze zmarszczki mimiczne? Oto dlaczego powstają

Po 30. roku życia, kiedy skłonności skóry do syntezy elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego znacznie maleją, skóra traci swoją jędrność i sprężystość. Wówczas na twarzy zauważyć można pierwsze nieestetyczne bruzdy, czyli zmarszczki.

Szczególnie częstymi, odbierającymi twarzy młodzieńczy wygląd, są zmarszczki mimiczne. Ich powstanie wynika z mimiki twarzy, będąc następstwem powtarzających się ruchów konkretnych mięśni. Skórze narażonej na procesy starzenia trudniej jest powrócić do stanu wyjściowego, co znacznie utrwala głębokość bruzdy.

Jak wyglądają zmarszczki królicze? Z biegiem lat mocno się utrwalają

Wśród zmarszczek mimicznych jednymi z najczęstszych są zmarszczki królicze. Te, swoją charakterystyczną lokalizacją i wyglądem, przywodzą na myśl króliczy pyszczek i jego zmarszczony nosek. Stąd też ich nazwa.

Zmarszczki królicze, początkowo płytkie, z czasem przekształcają się w głębokie i wyraźne bruzdy, ciągnąc się od wewnętrznego kącika oka aż do połowy nosa. Mogą być pionowe, poziome lub poprzeczne. Najczęściej są jednak symetryczne. Znajdują się nie tylko na bokach nosa, ale niekiedy nawet u jego nasady. Wówczas biegną prostopadle do tzw. lwiej zmarszczki znajdującej się między brwiami.

Od czego tworzą się zmarszczki? Królicze zmarszczki: czynniki ryzyka

Obok konkretnej mimiki twarzy oraz naturalnych procesów starzenia się skóry na powstanie zmarszczek króliczych wpływa również szereg innych, niekoniecznie zdrowych aktywności. Wśród nich przede wszystkim:

  • nadmierna ekspozycja na słońce,
  • palenie papierosów - fizyczne napinanie mięśni wokół ust zwiększa rozpad kolagenu i elastyny,
  • braki w pielęgnacji skóry,
  • niezdrowa dieta - ta, w której brakuje witamin, szczególnie witaminy A,
  • odwodnienie.

Jak zlikwidować zmarszczki królicze? Pomoże domowy zabieg

Na powstanie zmarszczek, wraz z upływem lat, narażony jest każdy z nas. Ten proces można jednak nieco opóźnić. Wystarczy zastosować się do kilku prostych rad. Zmarszczki królicze pojawią się znacznie później, kiedy nauczymy się panować nad mimiką, a szczególnie nie marszczyć nosa.

Pomocne okazać mogą się również odpowiednie nawodnienie organizmu oraz zdrowa zbilansowana dieta. Gdy dodamy do tego zdrową ilość snu, kremy z filtrem oraz masaże twarzy - sukces jest już niemal gwarantowany.

Zmieszaj z wodą i miodem i nałóż na twarz. Zapomnisz o króliczych zmarszczkach
Zmieszaj z wodą i miodem i nałóż na twarz. Zapomnisz o króliczych zmarszczkach123RF/PICSEL

Gdy pierwsze zmarszczki królicze pojawiły się jednak na naszej twarzy, wystarczy sięgnąć po domowy sposób. Pomoże siemię lniane. Niewielkie ziarenka to prawdziwe bogactwo witaminy E, cynku i kwasów omega-6 i omega-9. Co więcej, w swoim składzie zawierają również fitohormony, które wspierają walkę z pierwszymi oznakami starzenia się skóry - drobnymi liniami i zmarszczkami.

Domową maseczkę na zmarszczki z siemienia lnianego przygotujemy na bazie ziarenek i miodu. Potrzebować będziemy:

  • 2 łyżki zmielonego siemienia lnianego,
  • ¼ szklanki gorącej wody,
  • 1 łyżeczkę miodu.

Siemię lniane wrzuć do gorącej wody, energicznie wymieszaj (tak, by nie powstały grudki) i odstaw na 15 minut. Po upływie tego czasu dołóż miód i ponownie zmieszaj. Nałóż na twarz i pozostaw na około 10-15 minut. Po tym czasie zmyj letnią wodą i nałóż ulubiony krem. Regularne stosowanie podobnej maseczki pomoże w zwiększeniu elastyczności skóry, sprawiając, że ta stanie się bardziej jędrna i gładka.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas