Reklama

5 objawów chorób serca, które widać na ciele

Choroby serca są bardzo rozpowszechnione. Czasem są trudne do wykrycia, jednak mogą dawać pewne objawy, których się nie spodziewamy. Można bowiem odpowiednio zareagować, widząc zmiany na swoim ciele. Na co zwracać uwagę przy oglądaniu skóry?

Choroby serca. Zmiany na twarzy

Wygląd twarzy może świadczyć o wielu problemach ze zdrowiem. Spuchnięta i zaczerwieniona sugeruje nadciśnienie tętnicze, a ziemisty odcień skóry i zasinienia pod oczami są oznakami chronicznego zmęczenia, z którym zmagają się chorzy na serce.

Choroby serca. Kolor skóry

Z kolei twarz, a także uczy, ręce i stopy, w kolorze ciemnoczerwonym mogą być sygnałem alarmującym o znacznie poważniejszych chorobach - wrodzonych wadach serca. Należy więc zwrócić na to szczególną uwagę, aby móc odpowiednio wcześnie je wykryć.

Choroby serca. Wzrost wagiNagły, nieuzasadniony zmianą diety, przyrost masy ciała może wiązać się z chorobami serca. Powodowany jest w takim wypadku problemami z pompowaniem krwi i zatrzymywaniem płynów w organizmie, przez co ciało staje się ciężkie i spuchnięte. 

Choroby serca. Plamki i siniaki

Nawet nieduże przebarwienia na skórze mogą być sygnałem ostrzegawczym przed chorobą. Szare lub niebieskawe plamki są skutkiem słabego krążenia. Z kolei siniaki, które pojawiają się w okolicach ust i powodują ich fioletowy kolor, są objawem niedrożności naczyń krwionośnych. 

Reklama

Choroby serca. Wysypka

Wysypka o żółto-pomarańczowym kolorze, w formie pęcherzyków, najczęściej w okolicach kostek oraz palców u rąk i stóp, jest spowodowana nadmiarem trójglicerydów we krwi. To z kolei jest czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Czytaj więcej:

Pierwsza ksenotransplantacja serca u człowieka. Przełom, na który czekaliśmy

Przerost mięśnia sercowego. Czym jest i jak się objawia kobyle serce?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: choroby serca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy