Biją na głowę płatki owsiane. Pogromcy oponki wokół talii i zmarszczek. Jedz bez ograniczeń
Płatki orkiszowe wielu ekspertów od żywienia uważa za najzdrowsze. Mają wiele prozdrowotnych walorów, a ich smak jest jeszcze ciekawszy niż owsianych. Dlaczego warto włączyć je do swojego jadłospisu?

Spis treści:
Jak powstają płatki orkiszowe?
Orkisz jest rodzajem zboża spokrewnionym z pszenicą, jęczmieniem i żytem. W sklepach można kupić kaszę orkiszową, a na półkach obok płatków owsianych płatki orkiszowe, które powstają poprzez oczyszczenie ziarna z pozostałości łupiny. Następnie ziarno jest "prasowane" i rozdrabniane.
Zobacz również: Odchudzający dodatek do owsianki. Szybko podkręci metabolizm
Płatki orkiszowe: Wartości odżywcze i wpływ na skórę
Płatki orkiszowe mają wiele wartości i składników odżywczych. Zawierają witaminy A, E, D i witaminy z grupy B, a także fosfor, żelazo, cynk, mangan, miedź i kobalt. Są też doskonałym źródłem błonnika pokarmowego i kwasu krzemowego, który korzystnie wpływa wygląd włosów, skóry i paznokci. Zwierają również witaminę E, zwaną witaminą młodości. Ten przeciwutleniacz wspomaga walkę z wolnymi rodnikami, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia się komórek.
Płatki orkiszowe a odchudzanie
Płatki orkiszowe są przede wszystkim cennym źródłem błonnika pokarmowego i witaminy D. To połączenie korzystnie wpływa na naszą sylwetkę, bowiem błonnik zapewnia uczucie sytości, ale również korzystnie wpływa na perystaltykę jelit, wspomagając usuwanie zalegających resztek. Witamina D natomiast wspomaga efektywne spalanie tkanki tłuszczowej.
Spożywanie płatków orkiszowych
Płatki orkiszowe mają orzechowy posmak i można je przygotować na wiele sposobów. Najpopularniejszą formą ich przygotowania jest zastąpienie ich płatkami owsianymi i ugotowanie na mleku, wodzie lub napoju roślinnym. Idealnie sprawdzą się w połączeniu ze świeżymi owocami, cynamonem i jogurtem naturalnym.