Reklama

Bill Gates o Omikronie. Niepokojąca prognoza miliardera

Przedsiębiorca podzielił się swoimi przewidywaniami odnośnie rozwoju epidemii. Według niego wariant Omikron jest nie do zatrzymania i niedługo dotknie większość populacji. Padł konkretny termin.

Wszyscy mieliśmy nadzieję, że trwająca od 2019 roku pandemia zakaźnej choroby COVID-19 zostanie szybko opanowana. Dwa lata później wracamy jednak do punktu wyjścia, bo trwająca aktualnie czwarta fala okazała się jeszcze bardziej dotkliwa.

Obostrzenia i program szczepień ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa, ale nowy wariant jest jeszcze bardziej zaraźliwy. Wykryty pod koniec listopada br. szczep Omikron zaczyna dominować na świecie.

Jakie są perspektywy? Zdanie na ten temat mają nie tylko epidemiolodzy, ale także Bill Gates.

Bill Gates o koronawirusie

Według założyciela Microsoftu, jednego z najbogatszych ludzi na świecie i hojnego filantropa, przyszłość maluje się w ciemnych barwach.

Reklama

- napisał na Twitterze.

Dodał również, że Omikron to najszybciej rozprzestrzeniający się wirus w historii. Wkrótce dotrze do każdego zakątka świata. Co najgorsze, wciąż nie wiemy, jak naprawdę może być groźny.

Jak długo omikron będzie się rozprzestrzeniał?

Z tego powodu Bill Gates zaleca dmuchać na zimne i zachować szczególną ostrożność. Miliarder tłumaczy, że szczepionki zabezpieczają przed poważnym przebiegiem choroby oraz zgonem, ale wciąż warto zachowywać dystans społeczny i przestrzegać podstawowych zasad higieny.

Według niego decydujące będą najbliższe trzy miesiące.

***
Zobacz także:

Bartosz Fiałek: Doceniam tych, którzy wątpią i chcą się dowiedzieć więcej

Krzysztof Jackowski o kolejnej fali koronawirusa! A jednak!

Nowy objaw u pacjentów zakażonych omikronem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bill Gates | koronawirus | pandemia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy