Reklama

Reklama

Czy dieta 1000 kcal ma sens?

Przekonałaś się już, że żadne diety-cud nie są skuteczne. Zanim więc zaczniesz stosować kolejną, poznaj opinię specjalistów na temat zasad mądrego odchudzania.

Niemal na każdej diecie można schudnąć - wystarczy ograniczyć ilość kalorii. Jednak prawidłowe odchudzanie to nie tylko utrata zbędnych kilogramów.

Chodzi też o to, by w trakcie stosowania diety nie zrujnować sobie zdrowia, a po zakończeniu jej utrzymać jak najdłużej prawidłową wagę. Jeszcze do niedawna najbardziej popularna była dieta dostarczająca 800-1000 kcal dziennie.

Wiadomo już jednak, że o przejściu na tak niskokaloryczną dietę powinien zadecydować specjalista, który weźmie pod uwagę wiek osoby odchudzającej się, jej wagę, pozna historię dotychczasowych sposobów zmagania się z nadwagą lub otyłością i oceni stan zdrowia.

Reklama

Według najnowszych zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia, skuteczna i bezpieczna dla zdrowia jest dieta dostarczająca dziennie nie mniej niż 1200-1500 kcal. To minimum energii potrzebnej do normalnego funkcjonowania organizmu.
Powinna być też tak skomponowana, aby w jej składzie znalazły się odpowiednie proporcje białka, tłuszczów i węglowodanów. Należy je podzielić na 4-5 niewielkich posiłków, jedzonych w regularnych odstępach, najlepiej co 3 godziny. Do odchudzania potrzebna też jest cierpliwość, bo na utratę 5 kg należy poczekać 6, a może nawet 8 tygodni. Tylko wtedy możemy osiągnąć trwały efekt i nie narazimy się na przykre konsekwencje w postaci efektu jo-jo.

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | diety | dieta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy