Reklama

Reklama

GIS ostrzega przed szkodliwymi związkach w żywności. Chodzi o popularne ciastka

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie o obecności szkodliwych związków w niektórych produktach spożywczych. Co gorsze, są one przeznaczone dla dzieci, a ich spożycie wiąże się z istotnym ryzykiem dla zdrowia.

GIS został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o stwierdzeniu wysokiej zawartości estrów 3-monochloropropanodiolu oraz estrów glicydowych kwasów tłuszczowych w popularnych ciastkach Unicorn wheels (220 g), marki Aldiva. Słodycze te są dostępnych w sieci sklepów TEDi.

Producent ciastek i organy urzędowej kontroli podjęli natychmiastowe działania

Sieć handlowa TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. oferująca skażone niebezpiecznymi związkami ciastka, po otrzymaniu informacji ze strony centrali w Niemczech wycofała je ze sprzedaży we wszystkich swoich placówkach w Polsce. W dniu 15.09.2022 na oficjalnej stronie internetowej przedsiębiorstwa, klienci zostali poinformowani o możliwości zwrotu produktów lub wymiany na inny asortyment.

Reklama

Czytaj również: Kupiłeś ten produkt? GIS alarmuje: stwierdzono obecność bakterii Salmonella

Dodatkowo za kilka dni, a dokładnie 19.09.2022 zostaną rozwieszone plakaty w każdym sklepie TEDI w Polsce, na których będą widnieć w/w informacje.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GIS | ciastka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy