Reklama

Hit nadchodzącej wiosny: Dieta sokowa

Dieta sokowa jest jednym z najprzyjemniejszych i najpopularniejszych sposobów oczyszczania organizmu z toksyn. Polega ona na zastąpieniu stałych posiłków kolorowymi sokami owocowo-warzywnymi. Ich płynna konsystencja znacznie przyśpiesza proces trawienia oraz przenikania do organizmu wartości odżywczych. Taka kuracja jest idealnym wstępem do zmiany stylu życia oraz zgubienia kilku kilogramów.

Przygotowanie do diety sokowej

Przed rozpoczęciem kuracji zalecany jest kilkudniowy okres przygotowawczy. Dzięki niemu dieta sokowa będzie skuteczniejsza.

- Nikt nie lubi gwałtownych zmian. Przygotowanie ciała do detoksu sprawi, że w momencie kuracji, ewentualne skutki uboczne nie będą odczuwalne, a sam organizm nie zacznie zapobiegawczo magazynować potrzebnej do funkcjonowania energii, która przełoży się na dodatkowe kilogramy - tłumaczy Katarzyna Czarkowska, dietetyk MójCatering.

- Minimum trzy dni przed rozpoczęciem detoksu, należy zrezygnować ze spożywania dań typu fast food, mięsa - szczególnie tego tłustego, produktów mącznych i oczywiście cukru. Ważne jest, aby zrezygnować z mocnej kawy, herbaty, nikotyny i alkoholu - dodaje Katarzyna Czarkowska, dietetyk MójCatering.

Reklama

Posiłki (4-5 dziennie) spożywane w trakcie okresu przygotowania do detoksu muszą być lekkie i regularne (co 3-4 godziny). Każdy poranek warto rozpocząć od szklanki wody z cytryną, która pobudzi organizm do działania. Nie można zapominać o lekkiej aktywności fizycznej, takiej jak spacer, szybki marsz, jogging czy przejażdżka rowerem. Dieta nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby starsze i młodzież poniżej 16. roku życia.

Zobacz także: Ranking diet na 2022 rok. Dieta śródziemnomorska króluje od pięciu lat

Przebieg diety sokowej

Kuracja nie powinna trwać przez okres dłuższy niż osiem dni,  ponieważ mogłaby doprowadzić organizm do niedoborów pokarmowych. Standardowo spożywa się dziennie 5-6 soków złożonych z  niesłodzonych warzyw i owoców z dodatkiem ziół.

Dieta sokowa - efekty i co dalej

Głównym efektem diety sokowej jest oczyszczenie organizmu z toksyn, a co za tym idzie - redukcja uczucia zmęczenia oraz regulacja pracy układu trawiennego. W ciągu pięciodniowej diety można stracić około 2-3 kg.

Dodatkowo dieta sokowa pomaga zredukować problemy ze snem, pozytywnie wpływa na kondycję skóry, wzmacnia układ immunologiczny, wspomaga oczyszczanie wątroby oraz nerek.

- Po zakończeniu diety sokowej warto nadal odżywiać się zdrowo i regularnie. Jeżeli celem diety jest redukcja wagi, należy zachować ujemny bilans energetyczny - dodaje dietetyczka.

Zanieczyszczone powietrze, szkodliwe substancje w jedzeniu, stres oraz brak ruchu powoduje, że w organizmie odkładają się toksyny. Głównym celem kuracji sokowej jest pozbycie się ich i przywrócenie pełnej harmonii oraz dobrego samopoczucia.

Detoksykacja pomaga w pozbyciu się obrzęków oraz nadmiaru wody. Skóra staje się jędrniejsza i gładsza, a organizm odzyskuje siłę i energię do działania. Dieta sokowa pomaga nie tylko w utracie zbędnych kilogramów ale także pozwala uniknąć wielu chorób.

***

Zobacz także:

Jak leczyć się dietą? Cztery najlepsze diety lecznicze dla każdego

Dieta odgrzybiająca organizm. Zasady odżywiania i zalecane produkty przy kandydozie

Dieta 3D Chili - menu, zasady

 

 

 

 

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: diety | diety gwiazd | bezpieczne odchudzanie | dieta sokowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy