Jak pozbyć się odcisków i pęcherzy? Sprawdzone sposoby!
W trakcie dnia nasze stopy mają pełne ręce roboty. Przenośnia ta brzmi może i zabawnie, ale prawda jest taka, że stopy są ciężko pracującą częścią naszego ciała, wykonujemy nimi niezliczoną liczbę ruchów, narażamy je na napięcia, nadmiernie obciążamy. Sprzyja to pojawianiu się na stopach odcisków i pęcherzy. Na szczęście na obie zmory działają te same, sprawdzone sposoby!
Odciski i pęcherze powstają z podobnych powodów: nadmiaru zajęć, braku troski o stopy, niewłaściwych nawyków, a nawet złej diety. Możemy zwalczać je tymi samymi sposobami. W aptekach dostępne są odpowiednie maści i płyny, ale nie brakuje też w 100 procentach naturalnych, domowych rozwiązań.
Czytaj również: Jak pozbyć się brzydkiego zapachu stóp?
Sok z cytryny
- Sok z cytryny przyśpiesza leczenie ran na stopach, a także zmiękcza skórę na odciskach. Jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy i naturalnych środków łagodzących.
Olej rycynowy
- Olej rycynowy w połączeniu z letnią wodą i mydłem to bardzo skuteczny środek, dzięki któremu zmiękczymy odciski i pęcherze.
Cebula
- Podobne działanie ma sok z cebuli. Dodatkowo poprawia on wygląd naszej skóry, pomaga złuszczyć naskórek, zneutralizować infekcje i pobudzić układ odpornościowy. Kurację cebulą aplikuje się w prosty sposób, nakładając plasterek cebuli na odcisk lub pęcherz i zawijając bandażem.
Sprawdź: Zalety moczenia stóp w occie
Soda oczyszczona
- Kolejnym środkiem, który zmiękczy skórę naszych stóp jest soda oczyszczona - wystarczy rozpuścić ją w ciepłej wodzie i wymoczyć w niej nogi.
Czosnek
- Na stany zapalne, nie tylko stóp, tradycyjnie używa się także czosnku. Jest to jeden z najsilniejszych naturalnych przeciwutleniaczy. Antybakteryjne działanie czosnku zabezpiecza nas przed pojawianiem się infekcji skórnych.
Masaż
- Masaż stóp jest nie tylko relaksujący, ale ułatwia też usunięcie odcisków i zanik pęcherzy dzięki poprawieniu krążenia i usunięciu martwego naskórka.
Witamina E
- Suplementacja witaminą E jest ważna dla stanu naszej skóry. Możemy przyjmować ją w kapsułkach lub sięgnąć po pokarmy w nią bogate, takie jak nasiona słonecznika, dynię, brokuły i orzechy laskowe.
Zobacz także: Zimne dłonie i stopy. Kiedy przyczyna nie leży w niskiej temperaturze na zewnątrz