Reklama

Koneserzy cenią ten miód za doskonały smak. Mówią, że to najlepsza hybryda

W medycynie naturalnej doceniany jest z uwagi na jego doskonałe właściwości lecznicze, a to dzięki zawartym w nim witaminom i mikroelementom. Miód leśny, bo o nim właśnie mowa, to jedno z najlepszych dobrodziejstw natury, mające niebagatelny, prozdrowotny wpływ na organizm człowieka.

Jak powstaje miód leśny?

Miód leśny to mieszanka miodu nektarowego i spadziowego. Połączenie właściwości leczniczych pochodzących z miodów nektarowych z aktywnością antybiotyczną miodów spadziowych. 

Miód leśny powstaje na skutek zebrania przez pszczoły nektaru roślin leśnych, takich jak m.in. lipa, borówka, dzika róża, rumianek, malina, zioła i zmieszania go ze spadzią, czyli słodką cieczą, występująca pod postacią niewielkich kropel tworzących się na igłach i gałęziach świerka, modrzewia, jodły czy lipy.

Taka miodowa hybryda jest bardzo doceniana przez koneserów miodów, ponieważ posiada on bardzo przyjemny i zarazem delikatny zapach oraz słodki, orzeźwiający smak. Miód leśny jest najczęściej koloru jasnego lub bursztynowego i jego odcień może zmieniać się wraz z upływem czasu.

Reklama

Warto wiedzieć: Już starożytni łączyli miód i ocet. Badania potwierdziły skuteczność tej receptury

Co zawiera w sobie miód leśny?

To dobrodziejstwo natury kryje w sobie mnóstwo witamin, minerałów, ale także białka i węglowodany. W miodzie leśnym znajdziemy m.in.: antybiotyczne białka, glukozę i fruktozę, magnez, żelazo, mangan, potas, wapń, fosfor, przeciwutleniacze, enzymy, olejki eteryczne, kwasy organiczne, związki azotowe, witaminy z grupy B i C.

Czytaj także: Czy sztuczny miód jest zdrowy? Wielu z nas ciągle myli go z naturalnym

Właściwości lecznicze miodu leśnego

Miód leśny polecany jest osobom borykającym się z dużym wyczerpaniem fizycznym i psychicznym. Z uwagi na wysoką zawartość enzymów wykazuje działanie bakteriobójcze, świetnie sprawdza się podczas leczenia infekcji górnych dróg oddechowych.

Miód leśny doskonale wpływa na pracę serca i układ krążenia, a ponadto poprawia kondycje układu trawiennego. Bardzo często stosowany jest przy różnego rodzaju problemach skórnych

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pszczoły | witaminy | minerały | zdrowie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy