Reklama

Reklama

Lampa, która poprawia samopoczucie. W Skandynawii ma ją każdy!

Naukowcy już dawno udowodnili, że promienie słoneczne mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, które jesienią i zimą jest zdecydowanie gorsze. Długie spacery w ciągu dnia, ruch i suplementacja witaminą D to oczywiście podstawa, ale mieszkańcy Skandynawii mają jeszcze jeden sposób na walkę z jesienną chandrą - regularnie naświetlają się specjalną lampą!

Jesień to nie tylko dywany z liści, kasztany, dynie i długie wieczory z ulubioną herbatą. To także większa podatność na przeziębienie, chroniczne zmęczenie, spadek odporności i słabsze samopoczucie, zarówno psychiczne jak i fizyczne. 

Jesień ma swoje zalety, ale większości z nas ciężko jest przejść przez nią "suchą stopą", tym bardziej, że w naszej szerokości geograficznej wciąż narzekamy na deficyt słońca, które w dużym stopniu wpływa na nasze samopoczucie. W jeszcze gorszej sytuacji są mieszkańcy Skandynawii, ale oni, zamiast narzekać, postanowili wyposażyć się w opartą na technologii LED lampę Beurer, która ma sporo zalet i pomoże przetrwać chłodniejsze i ciemniejsze miesiące. 

Zobacz również: Niekwestionowana królowa jesieni. Co warto wiedzieć o dyni?

Jak działa lampa Beurer?

Lampa Beurer służy do naświetlania różnych części ciała promieniami podczerwonymiktóre głęboko wnikają w skórę, powodując rozszerzanie się naczyń krwionośnych. W efekcie dochodzi do lepszego dotlenienia komórek, zwiększenia metabolizmu oraz przyspieszenia procesu usuwania toksyn oraz gojenia się ran. Działanie podczerwieni wykorzystuje się także w leczeniu bólu różnego pochodzenia, trądziku i innych uszkodzeń skóry. Lampa w pełni blokuje natomiast szkodliwe promieniowanie UV. 

Reklama

Lampa Beurer posiada:

  • zegar LED do wyświetlania czasu sesji
  • zegar z funkcją automatycznego wyłączania
  • statyw
  • wtyczkę sieciową. 

Lampa Beurer nie migocze i gwarantuje równomierne oświetlenie. Fani ekologicznych rozwiązań docenią również fakt, iż zastosowano w niej energooszczędną technologię LED. 

Badania wykazały, że lampa Beurer pozytywnie wpływa na samopoczucie, szczególnie o tej porze roku, gdy dni stają się coraz krótsze i zaczyna brakować nam słońca. Lampa symuluje naturalne światło dzienne i w ten sposób steruje emisją hormonu szczęścia. Przy regularnym stosowaniu lampa Beurer może zapobiegać spadkom nastroju i pomóc dotrwać do wiosny. 

Zobacz również:

Dlaczego warto kupić lampę solną?INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy