Reklama

Reklama

Na poprawę sił witalnych

Sok z buraków – naturalna „viagra”. Na skutek stresu czy niedoboru składników odżywczych zdarza się, że w organizmie powstaje za mało tlenku azotu. Łatwo wtedy o zaburzenia erekcji u panów, spadek libido u pań.

Aby temu zaradzić, należy zadbać, by w diecie znalazła się wystarczająca ilość argininy. Dobrym jej źródłem są czerwone buraki. Kuracja sokiem z buraków: Zamiast kupować gotowe soki – użyj sokowirówki. Dokładnie umyj i obierz dwa buraczki, najlepiej z ekologicznej uprawy.

Sok, który otrzymasz, rozpuść w 2,5 l wody. Popijaj małymi łykami przez cały dzień. Kuracja zalecana jest na 3 miesiące.

Pieprz czarny pobudza krążenie krwi

Reklama

Czarny pieprz ożywia ciało i pobudza zmysły, m.in. dlatego, że rozszerza naczynia krwionośne. Dzieje się tak dzięki piperynie – alkaloidowi, który zawiera ta przyprawa. Im większa jej zawartość w pieprzu, tym bardziej ma ostry smak.

Kolorowe ziarna: Coraz większą popularnością cieszą się również inne rodzaje pieprzu: zielony oraz biały. Różnią się smakiem, ale wszystkie mają podobny skład i właściwości.

Płatki owsiane stymulują testosteron

Płatki owsiane to dobre źródło węglowodanów złożonych, które dostarczą ci energii, niezbędnej do erotycznej zabawy. Dzięki nim organizm produkuje też serotoninę, hormon szczęścia, który obniża poziom odczuwanego stresu i potęguje optymizm. A ten sprzyja libido.

Ważny cynk: Do płatków dodawaj pestki z dyni. Zawierają dużo cynku, który uczestniczy w syntezie testosteronu u panów.

Orzechy brazylijskie na płodność

Prawidłowy poziom selenu zapewnia sprawność i właściwą szybkość poruszania się plemników. Jeśli staracie się o dziecko, nie zapominajcie o orzechach brazylijskich.

Selen: Wystarczą 3 orzechy brazylijskie dziennie, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie twojego partnera na selen. 

Gdy chcecie począć dziecko


Sok z czerwonych buraków to prawdziwy eliksir macierzyństwa. Zawiera dużo kwasu foliowego niezbędnego dla organizmu kobiety zarówno przed poczęciem dziecka, jak i w czasie trwania ciąży. Uczestniczy także w produkcji tzw. hormonów szczęścia. Z jego udziałem powstaje serotonina, która działa kojąco, uspokajająco i zapewnia zdrowy sen.

Prawda jest taka, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni takim tanim i prostym sposobem mogą poprawić swoje parametry krwi, wyposażyć organizm w witaminy i składniki mineralne, a także znacznie pobudzić libido!

Ważnych powodów, by docenić buraczki, jest znacznie więcej. Warzywo to zawiera wapń, magnez, sód, potas, mangan, żelazo, fluor, karoteny, a także sporo różnych witamin: B1, B2, B6 oraz C. Spożywanie buraków, jak również picie wyciśniętego z nich soku, powoduje odkwaszenie organizmu, czyli zapobiega szkodliwym dla naszego zdrowia skutkom niezdrowej diety.

A dzięki zawartości żelaza, zwiększa również ilość krwinek czerwonych, co poprawia morfologię oraz ogólny stan krwi.

Dowiedz się więcej na temat: sok | pieprz | soki | orzechy | selen | czarny | prada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje