Reklama

Reklama

Naturalne sposoby na bóle brzucha i niestrawność

Wielu z nas co jakiś czas mierzy się z bólami brzucha z różnych powodów — spożycie zepsutego produktu, przejedzenie się czy wypicie zbyt dużej ilości alkoholu. Nie trzeba jednak za każdym razem brać tabletki przeciwbólowej, są na to bowiem naturalne sposoby.

Bóle brzucha

Jeśli po dużym posiłku cierpisz na nudności czy skurcze żołądka, sięgnij po kilka listków świeżej bazylii. Zioło to działa przeciwbólowo i przeciwskurczowo, dzięki zawartości eugenolu — związku chemicznego, który ma właściwości znieczulające. 

Ten sam składnik znajduje się również w goździkach. Na bóle brzucha warto wypić filiżankę czarnej herbaty zaparzonej z łyżeczką goździków. Takie połączenie pozwoli nie tylko złagodzić ból, ale także poprawi trawienie i pobudzi wydzielanie soków żołądkowych.

Niestrawność

Aby szybciej strawić pokarm, potrzeba ciepła - dlatego też lepsze do trawienia są ciepłe posiłki. Jednak jeśli już dopadnie nas niestrawność, warto spożyć produkt, który zawiera w sobie substancje oszukujące nasz organizm poprzez symulację wyższej temperatury.

Reklama

Jednym z nich jest pieprz, stąd w medycynie ludowej zalecana jest na bóle brzucha wódka z czarnym pieprzem. Takie substancje zawierają również w sobie papryczki chili, które warto dodać do kawy, bowiem kofeina też poprawia proces trawienia.

Po alkoholu

Po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu może nas dopaść kac objawiający się m.in. problemami żołądkowymi. Naturalnym rozwiązaniem w takim wypadku jest... kiszona kapusta! Reguluje pracę układu pokarmowego, a także oczyszcza jelita z bakterii gnilnych.

W tej dolegliwości pomóc może również ostropest plamisty. Ten chwast chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem toksyn i skutecznie usuwa trucizny z organizmu. Można go kupić w postaci suszonej i zrobić z niego herbatę, która pomoże nam na kaca. 

***Zobacz również:

Terapia fitohormonami - skuteczne wsparcie w czasie menopauzy

Co jeść, żaby oczyścić okrężnicę? Poznaj dietę dla zdrowych jelit

Brak snu może zabić? Naukowcy alarmują

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bóle brzucha | niestrawność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy