Reklama

Nimfy kleszczy. Nie tylko dorosłe osobniki są groźne

O tej porze roku powinniśmy szczególnie uważać na złapanie kleszcza. Okazuje się jednak, że nie tylko ukąszenie dorosłego osobnika jest groźne - równie niebezpieczne są nimfy kleszczy, czyli wcześniejsza faza rozwoju pajęczaka.

Powszechnie wiadomo, jak groźne jest złapanie kleszcza, który przenosi różne choroby, w tym boreliozę. Szczególnie wiosną i latem, kiedy mamy na sobie mniej ubrań, należy bardzo uważać. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że tak samo jest w przypadku wcześniejszych faz rozwoju tych pajęczaków.

Uważaj na nimfy kleszczy

Nimfy kleszczy to jedno ze stadiów rozwoju pajęczaka i mimo, że nie są jeszcze w pełni rozwinięte - są równie niebezpieczne. Tak samo przenoszą choroby m.in. boreliozę. Po ataku nimfy na skórze może pojawić się drobna plama krwi, a później zaczerwienienie lub rumień.

Reklama

Warto być szczególnie wyczulonym na ukąszenia nimf kleszczy. Są one bowiem niezwykle małe i bardzo łatwo pomylić je ze zwykłym pieprzykiem czy drobnym zabrudzeniem! Po przebywaniu na świeżym powietrzu należy dokładnie obejrzeć swoje ciało i nie przegapić nawet najmniejszej zmiany.

***

Zobacz również:

Banalny sposób na lepszy sen. Różnicę zauważysz już po kilku dniach

Jesteś osobą niepełnosprawną? Skorzystaj z dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego

Metoda 20-20-20. Nie robisz tego codziennie? Stąd problemy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kleszcze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy