Reklama

Reklama

Planujesz dietę - zaplanuj swój jadłospis

Od Nowego Roku wielu z nas planuje przejść na dietę i poprawić swoja kondycję. Jednak, aby postanowienia te zrealizować specjaliści radzą - zaplanuj swoje posiłki. Wówczas szansa na skuteczne odchudzanie znacznie się zwiększy.

Jeśli jednym z noworocznych postanowień jest zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, specjaliści radzą, aby planować każdy swój posiłek. Badacze wskazują, że jest to jeden z elementów, który gwarantuje skuteczne odchudzanie.

Specjaliści dostrzegli, że osoby, które planują swoje posiłki, przykładają większą wagę do tego, co kupują. Co więcej, takie osoby częściej sięgają po zdrowe produkty, zamiast objadać się śmieciowymi przekąskami.

Jak wskazuje psycholog Cristina Albuquerque Godinho z Uniwersytetu w Lizbonie, kluczem do sukcesu jest planowanie i motywacja. "Kupowanie przypadkowych produktów w supermarkecie nie sprzyja diecie. Napisz listę niezbędnych produktów i dokonuj świadomych wyborów. Jest to strategia, która przynosi efekty" - wyjaśnia specjalistka.

Reklama

Planowanie jest szczególnie pomocne w nieoczekiwanych sytuacjach np. gdy ktoś częstuje nas słodyczami w pracy lub gdy spotykamy się przy kolacji w gronie znajomych.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: dieta | jadłospis | zbędne kilogramy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy