Reklama

Pokazały odważne zdjęcia. Tak apelują do Polek: "Kiedy ostatnio badałaś piersi"

Każdego dnia w Polsce umiera na niego aż 15 kobiet. Rak piersi to ogromne zagrożenie, z którym walczyć można między innymi dzięki regularnym samobadaniom. Do tego też namawiają gwiazdy. Małgorzata Rozenek-Majdan, Ewa Chodakowska, Joanna Przetakiewicz i Omenaa Mensah opublikowały w sieci wyjątkowe zdjęcia, które mają być zachętą dla kobiet do wykonywania badań profilaktycznych.

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Rocznie w Polsce chorobę diagnozuje się u około 19 tys. kobiet. Codziennie diagnozę słyszy więc nawet ponad pięćdziesiąt Polek. U podstaw profilaktyki powinno znajdować się samobadanie. Aż 80 proc. zmian w piersiach kobiety wykrywają bowiem samodzielnie już na wczesnym etapie choroby.

W październiku wiele medialnych kampanii miało przypomnieć kobietom o przeprowadzaniu badań, które umożliwią wczesne wykrycie zmian nowotworowych. Troskę o zdrowie postanowiły promować między innymi Małgorzata Rozenek-Majdan, Joanna Przetakiewicz, Ewa Chodakowska i Omena Mensah.

Reklama

Zobacz również: Prostowanie włosów zwiększa ryzyko raka? Zaskakujące wyniki badań

Gwiazdy zachęcają do samobadania. "Kiedy ostatnio badałaś piersi?"

"Kochana, a teraz zapytam Ciebie! Kiedy ostatnio badałaś piersi / kiedy się wybierasz na badania? Nie odkładaj siebie na później" - zaapelowała na Instagramie Ewa Chodakowska.

Joanna Przetakiewicz wprost dodała, iż fakty na temat choroby są przerażające. Gwiazdy wzbogaciły swoje posty o ważne informacje na temat raka piersi:

  • Szacuje się, że na świecie co roku raka piersi rozpoznaje się u 1,7 mln kobiet.
  • Ponad 0,5 mln kobiet umiera z jego powodu.
  • W Polsce problem dotyczy aż 19 tys. kobiet rocznie.
  • Codziennie 15 z nich umiera.

"A co jeśli w tej grupie będę ja?" Ten lęk i strach sprawiają, że nie badamy się i unikamy "TEGO" tematu. Profilaktykę zasypuje nadzieja. Błąd! Błędne jest również myślenie, że rak piersi nie dotyka młodych kobiet albo że zdrowy tryb życia jest 100% ochroną. Taka nie istnieje.

Statystyki alarmują: wiele kobiet zgłasza się do lekarza, kiedy jest już za późno. A wystarczyłoby zadbać o regularnie badania. Tylko i aż tyle. Kochane moje dziewczyny, profilaktyka ratuje życia!" - napisała Joanna Przetakiewicz.

Zobacz również: Mają zbawienny wpływ na jelita. Rozpuść w wodzie i popijaj w ciągu dnia

Gwiazdy opublikowały wyjątkowe zdjęcia. Miały konkretny cel

Małgorzata Rozenek-Majdan, Joanna Przetakiewicz, Omena Mensah oraz Ewa Chodakowska opatrzyły swoje posty wyjątkowymi zdjęciami. Każda z kobiet pozuje na nich w objęciach swojego partnera. Celem fotografii jest pokazanie, iż ważną rolę w wykonywaniu badań oraz w walce z chorobą stanowią mężczyźni - partnerzy.

Internauci są pod ogromnym wrażeniem przeprowadzonej przez gwiazdy akcji.

Zobacz również: Uwaga na popularne słodycze. "Mogą powodować uszkodzenie zębów" - ostrzega dentysta

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy