Reklama

Reklama

Światowy Dzień Jabłka 2021. Kiedy, jak i dlaczego obchodzimy święto?

Jabłka to owoce, które są smaczne i zdrowe. Nic więc dziwnego, że w Polsce i za granicą co roku obchodzimy ich święto - Światowy Dzień Jabłka. Kiedy ten dzień wypada w 2021 roku i, jak można go świętować?

Światowy Dzień Jabłka 2021: Kiedy wypada?

W 2021 roku Światowy Dzień Jabłka wypada we wtorek, 28 września. 

Światowy Dzień Jabłka 2021

Na świecie jabłko jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej spożywanych owoców i, chociaż niektórym trudno może być w to uwierzyć, na Ziemi uprawia się więcej niż 10 tysięcy jabłoni, w tym u nas około 60 tys.  

Międzynarodowy Dzień Jabłka. Dlaczego i jak obchodzimy go w Polsce?

W Polsce Międzynarodowy Dzień Jabłka to jedno z najważniejszych nietypowych świąt, ponieważ nasz kraj jest jednym z największych producentów tych owoców w Europie. Obchodzi się go m.in. w Warce, gdzie z tej okazji odbywają się m.in. specjalne warsztaty, potańcówki i degustacje potraw.

Reklama

Światowy Dzień Jabłka ma w Polsce szczególne znaczenie, ponieważ sadownictwo w naszym kraju sięga czasów królowej Bony. Duża część corocznych polskich zbiorów, bo około 40 procent, pochodzi z grójecczyzny. 

Producenci zwracają szczególną uwagę na jakość owoców, na którą składa się wielkość owoców, ich jędrność i kolor. 

Międzynarodowy Dzień Jabłka jest istotny dla Polaków, ponieważ przypomina nam, jak wartościowy jest dla nas ten rodzimy owoc. 

28 września warto skusić się więc na chociażby jedną sztukę lub wykorzystać jabłka w inny sposób, na przykład przygotowując potrawy z ich dodatkiem. 

Szarlotki, dżemy, tarty, naleśniki. Opcji jest naprawdę sporo!

Jabłko zawiera mnóstwo cennych witamin oraz błonnika. Pozytywnie wpływa na odporność, regenerację organizmu, trawienie, zęby, a poza tym zmniejsza ilość cholesterolu oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia miażdżycy. 

Czytaj również:

Angela Merkel posługiwała się szyfrem? Wystarczy wejść do garderoby! 

Narodziny żmii. Niesamowite nagranie! 

Sara Egwu James polską reprezentantką na kolejną Eurowizję Junior!

Idealne placki z dyni. Porady! 

Zobacz także: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje