Reklama

Tak alkohol zmienia wygląd twarzy. Zmiany widać już kolejnego dnia

Nie od dziś wiadomo, że alkohol niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Spożywanie go w nadmiernych ilościach skutkuje nie tylko problemami zdrowotnymi, ale także zmianami w wyglądzie twarzy. Co się dzieje ze skórą po spożyciu alkoholu?

Jak alkohol wpływa na organizm?

Nadmiernie spożywany alkohol negatywnie wpływa na organizm. Prowadzi do rozwoju wielu schorzeń głównie wątroby, nerek, żołądka, trzustki oraz serca. Przyczynia się również do powstawania nowotworów m.in. gardła i przełyku. Warto podkreślić, że alkohol niekorzystnie wpływa na układ nerwowy, zakłóca pracę mózgu oraz osłabia układ immunologiczny

Bez względu na to, czy nadmiernie spożywane jest wino, piwo, czy wódka, wszystkie te napoje alkoholowe mają takie samo działanie. Różnica między nimi opiera się jedynie na zawartości etanolu. 

Reklama

Okazjonalne spożywanie alkoholu nie wywołuje poważnych szkód w organizmie. Problemem jest utrata kontroli i pojawienie się uzależnienia. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy i rozpocząć leczenie choroby alkoholowej. Jest ono skomplikowane i wymaga zaangażowania oraz chęci. Zazwyczaj pierwszym krokiem jest terapia, której celem jest uświadomienie choremu powagi problemu.

Zobacz także: Odstaw alkohol na cztery tygodnie. Oto jak zareaguje twoje ciało

Jak alkohol zmienia twarz?

Jak już wspomniano, alkohol niekorzystnie wpływa na zdrowie. W związku z tym organizm próbując się go jak najszybciej pozbyć z organizmu, zwiększa wydalanie płynów. W konsekwencji prowadzi to do odwodnienia. Przyczynia się ono do przesuszenia skóry i uwidocznienia zmarszczek. Te zmiany widać już na następny dzień, nawet jeśli alkohol był spożywany jedynie okazjonalnie i mijają dość szybko. W przypadku nadmiernego nadużywania jest zupełnie inaczej. Proces starzenia skóry rozpoczyna się wcześniej i ciężko pozbyć się oznak upływającego czasu. 

Poza tym na spożywanie alkoholu może objawić się na twarzy w postaci zaczerwienienia, a nawet trądziku różowatego. Dalsze spożywanie etanolu przyczynia się do pogorszenia kondycji skóry. 

Zobacz także: Pijesz i tyjesz. Sprawdź, ile kalorii mają popularne drinki

Wśród zmian zachodzących na twarzy wywołanych nadmiernym spożywaniem trunków wymienia się również te w obrębie nosa. Staje się on zaczerwieniony oraz obrzmiały i pojawiają się na nim widoczne nierówności. Rhinophyma, czyli inaczej guzowatość nosa ma swój początek w trądziku różowatym, ale do czynników, które sprzyjają rozwojowi, zalicza się nadmierne spożywanie napojów alkoholowych. 

Nadużywanie alkoholu widać również poprzez widoczną opuchliznę i obrzęk, a także przesuszoną skórę pod oczami oraz suchą i matową cerę. 

***


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy