Arktyczny chłód nad Polską. Jak długo potrwa zimowa aura?

Szara i ponura aura powróciła do Polski. Dziś, 18 kwietnia czeka nas dość chłodny i wietrzny dzień. W wielu regionach kraju wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a także śniegu. Z kolei w nocy możemy spodziewać się przymrozków. Niestety ochłodzenie potrwa dłużej, niż myśleliśmy.

Szara aura nad Polską. Najbliższe dni będą deszczowe i ponure
Szara aura nad Polską. Najbliższe dni będą deszczowe i ponure123RF/PICSEL

W większości Polski czwartek rozpoczął się szaro i pochmurnie. Jaka będzie dziś temperatura?

Synoptycy z IMGW prognozują na dziś (czwartek) duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, miejscami także deszczu ze śniegiem na północnym wschodzie Polski. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie także deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. Na zachodzie kraju mogą wystąpić lokalne burze, a wysoko w górach opady śniegu.

Temperatura maksymalna tego dnia wyniesie 6-8 st. C. na północnym wschodzie i północy kraju, 9-11 st. C. na pozostałym obszarze, w obszarach podgórskich około 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny. Wysoko w górach porywy do 60 km/h.

Noc przyniesie przymrozki, jednak możemy liczyć na przejaśnienia

Według synoptyków w nocy możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami.

Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach i miejscami w rejonach podgórskich opady śniegu
czytamy na stronie IMGW.

Słupki rtęci pokażą minimalnie od -1 st. C. do 3 st. C., a w obszarach podgórskich około -2 st. C. Miejscami przy gruncie temperatura może spaść do nawet -3 st. C. Takiej zimowej aurze będzie towarzyszyć słaby i umiarkowany wiatr, a na wschodzie okresami porywisty. Wysoko w Sudetach porywy do 80 km/h, w Karpatach do 60 km/h.

W nocy możliwe są wiosenne przymrozki
W nocy możliwe są wiosenne przymrozkiMarek MICHALAK/East NewsEast News

Jak długo potrwa zima? Zimowa aura zostanie z nami na kilka dni

Niestety na ten moment nic nie zapowiada, aby w najbliższych dniach przyszło ocieplenie. Synoptycy z IMGW zapowiadają, że szara i pochmurna aura zostanie z nami do końca obecnego tygodnia, a w najbliższe noce możemy spodziewać się niewielkiego mrozu i intensywnych opadów deszczu.

Nieco cieplej zrobi się jednak w niedzielę. Temperatura maksymalna może osiągnąć wówczas aż 15 st. C. na zachodzie kraju, jednak na południowych wschodzi i w centrum Polski pogoda utrzyma się na poziomie 7-8 st. C. 

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas