Bardzo podchwytliwy test na inteligencję. Tylko 3% osób zna poprawną odpowiedź

Inteligencja jest istotnym aspektem ludzkiego funkcjonowania i ma wpływ na nasze zdolności w wielu dziedzinach życia, takich jak edukacja, kariera lub interakcje społeczne. Istnieją różne narzędzia i testy, które pozwalają na pomiar inteligencji. Oto jedno z bardzo podchwytliwych zadań. Aż 98% osób podaje błędną odpowiedź.

Tylko najinteligentniejsi wiedzą, jak rozwiązać tę zagadkę
Tylko najinteligentniejsi wiedzą, jak rozwiązać tę zagadkęopracowanie własneINTERIA.PL

Trudny test IQ. Wiele osób nie wie, jak podejść do tego zadania

Inteligencja to złożona i wielowymiarowa zdolność umysłowa, która obejmuje zdolność do rozumienia, uczenia się, przystosowania się do zmieniających się warunków, rozwiązywania problemów, myślenia abstrakcyjnego, planowania, podejmowania decyzji, wnioskowania, przetwarzania informacji i wielu innych działań intelektualnych.

Jest to pojęcie, które ma wiele definicji i jest przedmiotem badań w dziedzinach takich jak psychologia, neurologia, filozofia i informatyka. Oto jedno z zadań na inteligencję. Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytanie w 10 sekund.

Julia zapłaciła za jabłko 40 groszy, a za pomarańczę 80 groszy. Ile zapłaciła za gruszkę?
Naciśnij przycisk i weź udział w ankiecie
Naciśnij przycisk i weź udział w ankiecieINTERIA.PL

Poprawna odpowiedź

Udało ci się rozwiązać naszą łamigłówkę? Oznacza to, że jesteś bardzo inteligentną osobą, która nie myśli szablonowo. Jeżeli jednak miałeś problem z tym zadaniem, to nic się nie stało. W końcu tylko 3% osób jest w stanie odpowiedzieć na tak podchwytliwe pytanie. Oto prawidłowe rozwiązanie:

Julia zapłaciła za gruszkę 40 groszy, ponieważ cena każdego owocu jest obliczana przez pomnożenie liczby samogłosek przez 20 groszy.
Zwróć uwagę na samogłoski
Zwróć uwagę na samogłoskiopracowanie własneINTERIA.PL

Sprawdź nasze pozostałe zagadki: 

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 70: Joanna Górska i Robert SzulcINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas