Reklama

Reklama

Budzisz się o tej godzinie w nocy? To "czas szatana" i mrocznych mocy!

Wierzenia religijne przepełnione są liczbami i symbolami. Opowieść o jednym z nich dotyczy dość upiornej kwestii, a dokładniej "godziny szatana". Według przesądu, kiedy o tej porze przebudzimy się w nocy, możemy tego bardzo żałować. Co wówczas może się wydarzyć?

Tajemnica "godziny diabła". Ludzie budzą się z koszmarów, mają paraliż senny lub widzą zmarłych

Godzina 3 w nocy to częsty motyw w filmach grozy. To wówczas mają budzić się na Ziemi największe demony. Ale czy tylko ta sytuacja ma miejsce wyłącznie na kinowych ekranach i została stworzona po to, by straszyć ludzi?

 Okazuje się, że w świecie krąży wiele historii o tym, co dzieje się o 3 w nocy, a dokładniej o 3.33. Niegdyś godzinę tę nazywano także "godziną śmierci", czy właśnie "godziną szatana". 

Fanatycy zjawisk nadprzyrodzonych od dawna upatrują w tej godzinie w środku nocy czegoś wyjątkowego i przerażającego, a zwykli ludzie często regularnie budzą się o 3.33 przepełnieni dziwnym przeczuciem i lękiem. Wówczas wybudzają się z koszmarów tak realistycznych, które mylą z jawą, doświadczają zjawiska paraliżu sennego lub są przekonani o tym, że widzą swoich bliskich zmarłych. Skąd jednak wzięła się ta przerażająca historia i dlaczego wiele osób jednak budzi się o tej godzinie?

Reklama

Czytaj równieżWiadomo, kim był chłopiec z pudełka

Odwieczna walka dobra ze złem, Chrystusa z Szatanem

Źródła nadprzyrodzonych zjawisk fani tego tematu upatrują się oczywiście w religii chrześcijańskiej. Jezus miał umrzeć na krzyżu o godzinie 15.00, więc nieczyste siły w opozycji do tej najświętszej chwili nabierają mocy o 3 w nocy, która staje na przeciwległym biegunie do godziny 15. Jest jej odwrotnością, tak jak dobro stoi w opozycji do zła. 

Nic więc dziwnego w tym, że osoby, które wierzą w takie wytłumaczenie, budzą się pełne lęku przed ciemnymi mocami, które tylko czekają na to, by spętać niewinne dusze. Według innej teorii to także czas połączenia dwóch światów - żywych i umarłych. Więc według nich nie tylko budzą się wtedy wszelkie diabły, ale i zmarli, którzy mają coś do przekazania swoim jeszcze żyjącym krewnym. Stąd opowieści o upiornych odwiedzinach zmarłej babci czy stryja o 3.33. 

Wierni próbują się wówczas modlić, prosząc Boga o ochronę i starają się zawierzyć jemu swój los. Jednak istnieje jeszcze prócz duchowego aspektu, bardziej naukowe wytłumaczenie tego, dlaczego ludzie budzą się o 3 nad ranem. 

Przeczytaj również: Budzisz się w nocy? Sprawdź, co to oznacza

Wyjaśnieniem jest... ewolucja i nasi przodkowie

Niekiedy coś, co z pozoru może wydawać się nad siłą nadprzyrodzoną, czymś, co trudno pojąć umysłem, z ratunkiem przychodzi... nauka. Ci, którzy są niewierzący szukają właśnie w nauce wyjaśnienia zjawiska godziny 3.33. Okazuje się, że to niekoniecznie demony, szatan, czy inne złe moce wywołują w nas lęk. Nasi przodkowie zwyczajnie bali się nocy, bo w ciemnościach kryły się nie diabły, a np. dzikie zwierzęta, które podchodziły pod obozowiska, gdy ostatnie ogniska gasły. 

Przeczytaj również: Tajemniczy obraz Matki Boskiej. Naukowcy od lat szukają odpowiedzi

W nocy także wrogie plemiona mogły napaść na osadę, więc od wieków ludzie spali niezwykle czujnie, a często 3 w nocy była godziną przebudzania się ze snu i fazą czuwania.  Stąd też napięcie i lęk o tej godzinie, który ewolucyjnie jest zakodowany podświadomie w naszym umyśle. 

Podziel się swoimi lękami i obawami. Porozmawiaj z innymi miłośnikami ezoteryki na anonimowym czacie

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: godzina diabła | godzina szatana | zjawiska paranormalne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy