Reklama

Co Baba Wanga przewidziała na 2022 rok? Kolejna pandemia to nie wszystko

Baba Wanga, słynna bułgarska jasnowidzka, pozostawiła po sobie wiele proroctw. Niektóre z nich mrożą krew w żyłach. Niewidoma kobieta nazywana również "Nostradamusem z Bałkanów" miała przed śmiercią przepowiedzieć między innymi drugą wojnę światową i zamach terrorystyczny na World Trade Center. Czego, analizując opowieści Baby Wangi, możemy spodziewać się w nadchodzącym roku?

Kim była Baba Wanga?

Baba Wanga, a właściwie Wangelia Pandiewa Dimitrowa urodziła się 31 stycznia 1911 roku w Strumicy (wówczas Imperium Osmańskie). Gdy miała 12 lat uległa tragicznemu w skutkach wypadkowi. W wyniku potężnej i gwałtownej wichury została dotkliwie poturbowana. Wieszczka straciła wówczas przytomność, a gdy ją odzyskała, okazało się, że nie może otworzyć oczu. Mimo natychmiastowej pomocy lekarzy wzroku przyszłej prorokini nie udało się uratować. Niesamowite zdolności Wangelii ujawniły się, gdy miała niespełna 30 lat (niektóre źródła wspominają również wcześniejsze wizje). 

Reklama

Kobieta na początku przewidywała przyszłość miejscowej ludności. Kiedy okazało się, że jej wróżby prawie zawsze się sprawdzają, dom Baby Wangi stał się miejscem, do którego poróżowali ludzie z odległych zakątków. Większość z nich dzięki pomocy Baby Wangi chciała odnaleźć bliskich zaginionych podczas wojny.

Popularność przepowiedni wieszczki z Bałkanów systematycznie rosła. Z jej porad zaczęły korzystać także osoby na wysokich stanowiskach państwowych (m.in. car bułgarski, Borys III). Z czasem proroctwa Baby Wangi przestały dotyczyć jedynie przyszłości konkretnych osób. Wróżby nabrały wagi państwowej.

Co przewidziała Baba Wanga?

Wieszczka z Bałkanów nie umiała pisać i posługiwała się rzadkim dialektem. To sprawiało, że nie każdy mógł zrozumieć, czego dokładnie dotyczą jej przepowiednie. Wiele zależy więc od interpretacji. Baba Wanga rzadko podawała również konkretne daty zajść, które przewidywała. 

Babie Wandze przypisuje się między innymi trafne przewidzenie dojścia do władzy Hitlera, śmierć Stalina i rozpad Związku Radzieckiego. Niektórzy wierzą, że niewidoma kobieta przepowiedziała także katastrofę w Czarnobylu, powstanie grupy terrorystycznej ISIS, ataki terrorystyczne na World Trade Center i śmierć księżnej Diany.

Co Baba Wanga przewidziała na 2022 rok?

Przepowiednie Baby Wangi na nadchodzące 12 miesięcy nie napawają optymizmem. Wieszczka, której wróżby już nie raz okazały się trafne, na rok 2022 zapowiada między innymi nadejście kolejnej pandemii. Według Baby Wangi tym razem ma być ona skutkiem przebudzenia się wirusa dotychczas zamrożonego na Syberii.

Co jeszcze przepowiedziała Baba Wanga na 2022 rok? Jeśliby wierzyć jej opowieściom, już niedługo w niektórych krajach zacznie brakować wody pitnej. Powinniśmy przygotować się nie tylko na susze, ale także inne kataklizmy: trzęsienia ziemi i powodzie. W Indiach "szarańcza zaatakuje uprawy i działki rolne, powodując ogromny głód". Powód? Temperatura sięgająca nawet 50 stopni Celsjusza.

Baba Wanga przewidziała również, że w nadchodzącym roku ludzie jeszcze więcej czasu będą spędzać w wirtualnej rzeczywistości, a rzeczywistość zacznie mieszać się z fikcją. Czyżby wieszczce chodziło o kolejne lockdowny?

***

Przeczytaj także:

Anna Dymna o naprawdę ciężkiej sytuacji

Eksperymenty naukowe na niemowlęciu. Ciemna karta historii psychologii

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Baba Wanga | Rok 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy