Reklama

Reklama

Co się stanie, jeśli codziennie będziesz jeść popcorn? To zaskakujące!

Popcorn zazwyczaj utożsamiamy z niezdrową przekąską. Czasami podczas imprez zastępuje on chipsy lub słone paluszki. Wiele osób nie wyobraża sobie seansu w kinie, bez kartonu wypełnionego maślanym lub karmelowym popcornem. Jak się okazuje, odpowiednio przyrządzony popcorn może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Dlaczego?

Co może stać się z naszym ciałem, jeśli codziennie będziemy zajadali się popcornem? To przekąska, która nie cieszy się dobrą sławą. Często obarczamy ją winą za nadprogramowe kilogramy. Wszystko przez tłuszcz, z którym się kojarzy.

Jednak popcorn to nic innego jak prażona kukurydza. Ten popularny przysmak wcale nie musi być kaloryczny. Przyrządzony bez dodatku masła i soli  może pozytywnie wpłynąć na organizm. 

Jedzenie popcornu pozytywnie wpływa na prace jelit

Popcorn zawiera wysoką ilość błonnika (14 g w 100 g produktu).  Oznacza to, że regularne spożywanie prażonych ziaren kukurydzy może pozytywnie wpłynąć na pracę jelit.

Reklama

Błonnik zmniejsza wchłanianie cholesterolu, jednocześnie zapobiegając chorobom układu krążenia. Posiłek zawierający znaczną ilość błonnika sprawi, że długo będziemy czuć się najedzeni.

Popcorn wpływa na dobre samopoczucie

Jak się okazuje, spożywany systematycznie popcorn może przyczynić się także po poprawy samopoczucia. To pokarm bogaty w węglowodany o niskim indeksie glikemicznym. Badania wykazały, że istnieje związek pomiędzy spożyciem węglowodanów a poziomem serotoniny w mózgu.

Jeśli poziom serotoniny w organizmie utrzymuje się na odpowiednim poziomie, nasz nastrój jest o wiele lepszy. Jeśli natomiast w organizmie brakuje serotoniny, mózg wysyła sygnał, dzięki któremu mamy ochotę sięgnąć po słodkie lub słone przekąski. Wówczas, zamiast jeść ciasteczka, warto sięgnąć po zdrowy, domowy popcorn bez dodatku tłuszczu.

Popcorn wpływa na płodność?

Czy regularne jedzenie popcornu ma wpływ na płodność? Naukowcy sugerują, że tak i jako powód podają związek zwany L-argininą, który znajduje się w prażonych ziarnach kukurydzy. L-arginina ma korzystny wpływ na zajście w ciążę, ponieważ zwiększa ilość śluz i wspomaga odpowiednie ukrwienie macicy. Można znaleźć ją nie tylko w popcornie, ale także w mięsie drobiowym, rybach czy też orzechach.

***
Przeczytaj również:


Skurczone ubrania. Jak je odratować?

Wraca moda na dzwony. Rozcięcie na nogawkach to hit sezonu!

Doda nie spocznie! Chce rozwodu kościelnego z Emilem!

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: popcorn dietetyczny | domowy popcorn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy