Czy 2 listopada jest wolny od pracy? Odpowiadamy

Czy w Zaduszki jest wolne od pracy i szkoły? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, planując podróże na cmentarze z okazji 1 listopada czyli Wszystkich Świętych. Niestety odpowiedź na pytanie, czy 2 listopada jest wolny od pracy może nas rozczarować.

1 listopada tradycyjnie odwiedzamy cmentarze
1 listopada tradycyjnie odwiedzamy cmentarzeWojciech Strozyk/REPORTERReporter

11 listopada wolne od pracy

W piątek 29 października rozpoczyna się długi weekend, ponieważ 1 listopada - czyli święto Wszystkich Świętych - wypada w tym roku w poniedziałek. Jest wtedy dzień wolny od pracy i szkoły, tradycyjnie ludzie wybierają się wtedy na cmentarze, odwiedzić groby swoich bliskich. Wiele osób zastanawia się też, czy 2 listopada jest wolny od pracy.

Zaduszki - czyli Dzień Zaduszny - to święto katolickie, podczas którego wspomina się wszystkich zmarłych. Nie jest to jednak dzień wolny od pracy ani szkoły, a urzędy, galerie handlowe, sklepy i inne placówki będą otwarte jak w każdy zwykły dzień roboczy. Jeśli więc planujesz odwiedzić cmentarz z dala od swojego miejsca zamieszkania, lepiej 2 listopada zaplanuj urlop.

11 listopada wolne od pracy

Długi weekend w listopadzie zaplanować można również 11-14 listopada. 11 listopada jest wolne od pracy i szkoły, ponieważ wypada wtedy Święto Niepodległości. Jeśli weźmiemy urlop 12 listopada, będziemy cieszyć się długim, czterodniowym weekendem.

Przeczytaj też:

Zajrzyj do portfela! Banknoty mogą być warte więcej niż myślisz

Jak się ubrać na Wszystkich Świętych, aby nie zaliczyć wpadki?

* * *

Zobacz więcej:

„Ewa gotuje”: Fish piePolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas