Doda mówi, że jest introwertyczką. Co to znaczy?

Doda zamieściła na Instagramie zaskakujący post, w którym postanowiła zdradzić fanom, jaka jest naprawdę. Z postu wynika, że wykreowany, medialny obraz jej osoby nijak ma się do tego, jaką osobą jest ona w życiu prywatnym. Zaskoczeni?

Doda zdradziła, że jest introwertyczką
Doda zdradziła, że jest introwertyczką Mateusz JagielskiEast News

W weekend na Instagramie Dody ukazał się post, w którym postanowiła ona podzielić się z fanami prawdą o samej sobie. Przyznała, że sporo osób, które poznają ją bliżej po razy pierwszy jest zaskoczonych faktem, jak bardzo jej osoba różni się od wykreowanego wizerunku.

Pierwsze z 3 najbardziej szokujących rzeczy dla ludzi, którzy poznają mnie bliżej, a które nie wiedzieć czemu utrwaliły się ich stereotypowym postrzeganiu mojej osoby, to… Że jestem introwertykiem i NIE LUBIE imprez

- zdradziła.

W dalszej części postu gwiazda przyznała, że nie pamięta już, kiedy ostatnio była na dyskotece lub zabawie do białego rana w klubie. Regularnie bierze oczywiście udział w branżowych imprezach, eventach, gra koncerty i występuje na najważniejszych festiwalach, ale traktuje je po prostu jako część swojej pracy.

Ostatni raz w klubie, wśród moich przyjaciół zajebiście bawiłam się na moim Divorce Party CZYLI 2 lata temu. A najgorzej jak mam spontaniczny wyrzut resztek ekstrawertyzmu i umawiam się ze wszystkimi, po czym już wieczorem żałuję tej decyzji i nie wiem jak odmówić spod czerwonego Koca , pod którym najlepiej spędzam wieczory. Ale mam fajnych przyjaciół którzy się na mnie nie obrażają i wiedzą że muszę być w łóżku po 23 nawet w dzień ich urodzin

- wyjaśniła.

Wszystko wskazuje więc na to, że prawdziwe życie Dody znacznie różni się od tego w blasku fleszy, a jej sceniczny wizerunek odbiega od tego, który znają jej najbliżsi przyjaciele i rodzina. Jaka jest więc naprawdę?

Doda zdradziła, że jest introwertyczką. Co to znaczy?

Termin introwersja pochodzi od łacińskiego intra, czyli "wewnątrz" i vertere, czyli "zwracać się". Można więc powiedzieć, że introwertyk to osoba, która zwraca się do siebie i czerpie energię z własnego życia wewnętrznego. Nie potrzebuje wielu bodźców z zewnątrz, świetnie czuje się w samotności, w towarzystwie własnych myśli i uczuć.

Introwertycy sprawiają wrażenie nieśmiałych i mocno wycofanych, ale prawda często jest inna - nie boją się ludzi, a powodem ich zdystansowania jest po prostu niechęć do społecznej stymulacji. Introwertyków charakteryzuje powściągliwe zachowanie i opóźnione reakcje organizmu. Są świetnymi słuchaczami, pod warunkiem jednak, że mają... tylko jednego rozmówcę. Nie przepadają bowiem za dużymi grupami ludzi.

Introwertycy źle znoszą hałas, są mało spontaniczni i nie wypowiadają się pod wpływem emocji. Lubią za to ciszę - bez niej nie potrafią się skupić na wykonywanej pracy.

Osoby, które podejrzewają, że są introwertykami, mogą wykonać prosty test i odpowiedzieć na kilka pytań:

  • Czy lubisz spędzać czas w samotności?
  • Czy jesteś osobą małomówną?
  • Czy wolisz pracę indywidualną od zespołowej?
  • Czy posiadasz niewielu przyjaciół?
  • Czy jesteś typem domatora?
  • Czy unikasz głośnych i zatłoczonych miejsc, ponieważ źle się w nich czujesz?
  • Czy masz trudności w nawiązywaniu nowych znajomości?
  • Czy nie lubisz spontanicznych wyjazdów?
  • Czy potrzebujesz ciszy, aby się skupić?
  • Czy trudno Ci zmobilizować się do działania?

Osoby, które odpowiedzą twierdząco na co najmniej siedem pytań, mogą z dużym prawdopodobieństwem zaliczyć się do grona introwertyków.

Zobacz również:

Tak działa mechanizm "zajadania" stresu. Nowe ustalenia australijskich naukowców Newseria Lifestyle/informacja prasowa
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas