Reklama

Reklama

Duży wydatek dla chrzestnych. Ile powinni dać w prezencie na wesele?

Wesela w czasach szybko rosnącej inflacji stały się duży wydatkiem dla zaproszonych na nie gości. Szczególny problem mają chrzestni, którzy nie zawsze utrzymują z parą młodą bliski kontakt, jednak wypada im dać w prezencie więcej niż dalsza rodzina. Ile zatem powinni dać w kopercie dla chrześniaków?

Wesele 2022 a rosnąca inflacja

W związku z coraz bardziej rosnącą inflacją wesela stają się ogromnym wydatkiem nie tylko dla ich organizatorów. Osoby zapraszane na te imprezy muszą zmierzyć się z problemem, ile pieniędzy włożyć do koperty i czy w ogóle stać ich na to. Niektórzy jednak nie mają wyboru.

Bliska rodzina oraz chrzestni pary młodej raczej nie powinni odmawiać przyjścia na to szczególne dla niej wydarzenie. Jednak to właśnie oni muszą liczyć się z jeszcze większym wydatkiem niż inni. Często zastanawiają się, jaka kwota będzie odpowiednia - z jednej strony nie za niska, a z drugiej taka, na jaką mogą sobie pozwolić.

Reklama

Ile chrzestni powinni dać w prezencie?

Przyjęło się, że chrzestni powinni dać w kopercie od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych. Opinie na ten temat są różne. Jedni uważają, że nie utrzymują ze swoimi chrześniakami na tyle bliskich kontaktów, żeby przeznaczać większość swojej wypłaty na prezent dla nich. Inni natomiast nie widzą problemu we wręczeniu np. trzech tysięcy złotych. 

Z pewnością wiele zależy od relacji w rodzinie i tego, jaki chrzestni mają kontakt z osobą biorącą ślub. Kolejna, może nawet ważniejsza kwestia, to oczywiście nasza aktualna sytuacja finansowa. Warto pamiętać, że przede wszystkim powinna liczyć się obecność na tym wyjątkowym wydarzeniu.

***

Zobacz również:

Hebrajskie imiona w Polsce. Poznaj znaczenie najpopularniejszych

Nowe zasady i stawki w sanatoriach. Ile kosztuje pobyt w 2022 roku?

Kryształy z PRL-u biją rekordy. Sprawdź, czy masz w domu skarb

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wesele | Chrzestni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy