Reklama

Reklama

Fatalna informacja dla seniorów! Odczują to w aptekach

Rząd nie ma dla polskich seniorów najlepszych wieści. W związku z podniesieniem kwoty wolnej od podatku, większość z nich straci swoją ulgę na leki. Problem próbował rozwiązać Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Niestety, bez efektów.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów apeluje, iż część seniorów może być już niedługo w naprawdę ciężkiej sytuacji. Wszystko to przez zmiany, wynikające z Polskiego Ładu. Wprowadził on wyższą kwotę wolną od podatku, przez co większość seniorów nie będzie mogła odliczyć ulgi na leki. 

Zobacz również: Nie tylko "trzynastka" i "czternastka". Oto wszystkie emerytalne bonusy

Fatalna informacja dla seniorów. Polski Ład pozbawił ich ważnej ulgi

Ulga na leki, czyli po prostu ulga rehabilitacyjna pozwala na odliczenie od uzyskanego dochodu kwoty wydatkowanej na cele rehabilitacyjne oraz związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych. Umożliwia ona także odliczenie wydatków na leki. Z takiej ulgi skorzystać mogą osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz renciści. 

Reklama

Niestety, wszystko wskazuje na to, że po podwyższeniu kwoty wolnej od podatku większość emerytów i rencistów znajdzie się poza zasięgiem tej ulgi. 

ZERiI próbował już zająć się tą sprawą, zainteresował się nią także Rzecznik Praw Obywatelskich - ich interwencje nie przyniosły jednak żadnych zmian. 

Dlaczego większość emerytów i rencistów jest stratna? Płacony przez nich wcześniej podatek i tak był niski, więc jego zniesienie nie rekompensuje utraty ulgi. W dodatku, zmiana ta szczególnie dotknie osoby o niskich rentach i emeryturach. 

Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zgłosił kilka propozycji rozwiązania tego problemu, jednak żadna z nich nie została przyjęta przez rząd.

Zobacz również:

Ponowne przeliczenie emerytury po 65. roku życia. Ile można zyskać?


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy