Reklama

Reklama

Gdy przestał pić, zaczął łykać śrubki i gwoździe. Lekarze nie mogli uwierzyć!

Kilka dni temu chirurdzy ze szpitala w Kłajpedzie na Litwie przeprowadzili bardzo nietypową operację. Gdy zgłosił się do nich pacjent z mocnym bólem brzucha, zdecydowali się na prześwietlenie. Zdjęcie nie pozostawiało wątpliwości - jak donosi "The Guardian" mężczyzna połknął grubo ponad kilogram gwoździ i śrubek!

Lekarze byli w szoku - w brzuchu pacjenta znajdowały się metalowe przedmioty, a niektóre z nich miały nawet 10 centymetrów długości! 

Połykał śruby, gwoździe i metalowe przedmioty. Robił to, bo... przestał pić

- Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy - przyznał chirurg Sarunas Dailidenas, który po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego zdecydował się na jak najszybszą operację pacjenta. 

Operacja nie należała do najłatwiejszych i trwała ponad trzy godziny, ale lekarze przekazali, że udało się "wyjąć wszystkie, nawet najmniejsze ciała obce z żołądka pacjenta". Chirurdzy dowiedzieli się także, co kierowało mężczyzną, gdy postanowił połykać gwoździe i śrubki. Jak się okazało, pacjent miesiąc temu odstawił alkohol i przerzucił się na konsumowanie metalowych przedmiotów. 

Reklama

Lekarze ze szpitala w Kłajpedzie przekonują, że stan pacjenta jest stabilny, a operacja zakończyła się sukcesem. Nie ma jednak pewności, czy pacjent po powrocie do domu nie wróci do dziwnego nałogu. 

***

Zobacz również:

Nie myła głowy przez sto dni! Efekt zadziwia...

Gigantyczne szczury straszą mieszkańców Wielkiej Brytanii. Są wszędzie!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy