Reklama

Reklama

Grzyb gigant. Rekordowy okaz znaleziony w ukraińskim lesie

Sezon na grzyby trwa w najlepsze. Obfite opady i stosunkowo wysoka temperatura to wprost idealne dla nich warunki. Rekordowej wielkości okaz został znaleziony w Karpackim Parku Narodowym w Ukrainie. Okazały borowik waży 3 kilogramy i swoją wielkością może przypominać małe drzewo.

Sezon na grzyby w pełni

W Polsce rozpoczęło się wielkie grzybobranie. Nadchodzący sezon zapowiada się obiecująco, ponieważ obfite opady i stosunkowo wysoka temperatura to idealne warunki dla grzybów. W wielu miejscach kraju nastąpił już prawdziwy ich prawdziwy wysyp.

W naszym kraju większość jadalnych grzybów pojawia się wraz z końcem lata. Polacy najczęściej zbierają borowiki, podgrzybki, maślaki, kurki i kanie. Grzybiarze w sieci chętnie udostępniają swoje zbiory, a w tych nie brakuje sporych okazów.

Zobacz również: Polacy ruszyli do lasów. Zdjęcia imponujących okazów podbijają sieć

Reklama

Grzyb gigant odnaleziony!

Wysyp grzybów nastąpił nie tylko w polskich lasach. "Głos Ukrainy" poinformował o dość nietypowym znalezisku. Ulewne deszcze pod koniec sierpnia i ciepłe, pierwsze wrześniowe dni sprawiły, że w pasmach Czarnohory i Gorganów w Karpatach Wschodnich, na grzyby można było się natknąć niemal wszędzie.

Wyjątkowe szczęście miał Wasyl Kulbyak, który jest pracownikiem służby bezpieczeństwa Karpackiego Parku Narodowego. 6 września o świcie znalazł grzyba giganta.

- Olbrzym został odkryty w Karpackim Parku Narodowym. W tak hojne i niezwykłe dary jest bogata ukraińska przyroda! - napisał na swoim facebookowym profilu "Głos Ukrainy".

Zobacz również: Grzybowe rekordy z Polski i świata. Okazy-giganty robią wrażenie!

Grzyb gigant w ukraińskim lesie. Rekord nie do pobicia

To z pewnością rekordowy wynik - unikalny borowik waży aż 3 kilogramy! Informacje o znalezisku i zdjęcia grzyba giganta pojawiły się również na facebookowym profilu Karpackiego Parku Narodowego w Ukrainie. 

***

Zobacz również:

Grzybiarze z mandatami? Lepiej poznać ważne zasady niż stracić z konta 500 zł

 

 

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: grzybobranie | grzyby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy