Ile jeszcze potrwa zima? Synoptycy nie mają dobrych wieści

Ile jeszcze potrwa zima? Wielu z nas tęsknym wzrokiem wygląda za okno w poszukiwaniu jakichkolwiek oznak wiosny. Ta nie nadejdzie jednak szybko. Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Czeka nas zmienna pogoda, a śnieg i mrozy nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Czeka nas zmienna pogoda (źródło mapy:wxcharst.com)
Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Czeka nas zmienna pogoda (źródło mapy:wxcharst.com)123RF/PICSEL

Prognoza długoterminowa dla Polski. Zima nie odpuści

Zgodnie z prognozą synoptyczną IMGW do 10 lutego włącznie w Polsce utrzymają się duże mrozy. W weekend sytuacja wciąż się nie zmieni. Na przeważającym obszarze Polski ujemne temperatury nie będą odpuszczać. Zimowa aura utrzyma się co najmniej do 12 lutego.

"W niedzielę przewaga chmur i opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu, jedynie na wschodzie początkowo śniegu. Przejściowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -3°C na południowym wschodzie, około 3°C w centrum, do 7°C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich" - informuje IMGW.

Pogoda mocno nas zaskoczy. Oto co czeka nas w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu czekają nas spore, pogodowe zmiany. Polska przez kilka kolejnych dni znajdzie się pod wpływem kolejnego rozległego wyżu. Na chwilę zapomnimy o opadach śniegu i deszczu. Czeka nas zaskoczenie - na niebie pojawi się słońce. Słaby wiatr i wilgoć na początku tygodnia mogą jednak doprowadzić do powstania niskich chmur i mgieł, a słońce może nie być w stanie się przez nie przebić.

Temperatura wyraźnie wzrośnie. Popołudniami na całym obszarze Polski termometry wskażą dodatnie wartości - od 3 do 8 st. C, a w niektórych rejonach kraju nawet około 10 st. C. Śnieg zacznie topnieć. Nocami, szczególnie na północnym wschodzie, wschodzie i południu, pojawią się niewielkie przymrozki.

Trzecia dekada lutego przyniesie jednak kolejne ochłodzenie. Temperatury znów spadną poniżej 0. Zacznie padać śnieg i śnieg z deszczem. Pojawi się także mocny wiatr. Nawrót zimy nie będzie jednak długi. Prognozy europejskiego modelu ECMWF wskazują, że luty będzie cieplejszy od normy. Marzec zaskoczy nas jednak kolejnym chłodem i śniegiem. Na wiosnę przyjdzie nam więc jeszcze poczekać.

***

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas