Reklama

Prosty sposób na zamarznięte drzwi w samochodzie. Ten produkt kupisz za 10 zł w aptece

Pierwszy śnieg i przymrozki zagościły już w Polsce, a to oznacza tylko jedno — zima zbliża się nieubłaganie. Pogoda za oknem przypomina kierowcom o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia swoich pojazdów przed mrozem. Jednym z często spotykanych problemów są zamarzające uszczelki, które sprawiają, że otwieranie drzwi staje się trudne i uciążliwe. Istnieje jednak tani domowy sposób, który pomoże nam szybko uporać się z tym problemem.

Zamarzanie uszczelek w samochodzie. Jak temu zapobiec?

Zbliżające się mrozy skłaniają nas do przygotowania samochodu na zimę. W tym momencie warto zadbać nie tylko o odpowiednie opony, ale i o detale, jakimi są m.in. uszczelki w drzwiach. Ulegają one niekiedy przymarzaniu, przez co otwarcie drzwi naszego pojazdu staje się uciążliwe. 

Zamiast sięgać po drogie i specjalistyczne preparaty dostępne na rynku warto wypróbować tani produkt, który znajdziemy w każdej aptece. To proste i skuteczne rozwiązanie pomoże nam szybko uporać się z problemem. 

Zobacz również: Zima inna niż wszystkie? Polarny wir może mocno zamieszać w pogodzie

Reklama

Tani preparat z apteki na zamarzające uszczelki w samochodzie 

Gliceryna, dostępna w aptekach za około 10 zł, działa jako skuteczny środek zapobiegający przymarzaniu. Regularne smarowanie uszczelek przed zimą pozwoli uniknąć problemów z otwieraniem drzwi w mroźne dni. Zastosowanie jej jest bardzo proste. Należy:

  • oczyścić uszczelki z brudu i kurzu,
  • nanieść glicerynę za pomocą ściereczki na czyste uszczelki,
  • upewnić się, że równomiernie pokryliśmy całą ich powierzchnię.

Jeśli nie znajdziemy w sklepach gliceryny, podobne działanie wykaże wazelina, parafina, czy też oliwka dla dzieci. 

Zobacz również: Prognoza pogody na Święta Bożego Narodzenia. Ekspert odpowiada, czy możemy liczyć na śnieg

Co zrobić, gdy drzwi już przymarzły?

Jeśli jednak nie zdążyliśmy z zabezpieczeniem naszych uszczelek i rano zastał nas mróz oraz oblodzony samochód, istnieje kilka praktycznych sposobów, którymi poradzimy sobie w takiej sytuacji. 

Na początek możemy delikatne ostukać drzwi. Delikatnie uderzanie przestrzeni wokół drzwi pomoże nam skruszyć lód. Osoby, które często zmagają się z problemem przymarzniętych drzwi, mogą zaopatrzyć się w specjalny odmrażacz do szyb. Aplikuje się go w szczeliny drzwi, a jego działanie przyśpiesza topnienie lodu i rozmrażanie uszczelek. 

Pamiętajmy jednak, że to zabezpieczanie uszczelek w samochodzie przed zamarzaniem jest kluczowym elementem dbałości o pojazd w okresie zimowym.

Zobacz również: Czy możesz parkować pod posesją sąsiada? Sprawdź, zanim spotkają cię nieprzyjemności

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zamarznięte szyby w samochodzie | mróz | samochód | zima | kierowcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy