Reklama

Jak będzie wyglądał koniec świata według objawień maryjnych? „Trzy dni ciemności”

Jak będzie wyglądał koniec świata? Relacje mistyków i mistyczek, którzy mieli dostąpić objawień maryjnych, nieco różnią się od siebie. Jednak wszyscy, którzy dostąpili łaski obecności Matki Bożej, mówili o wielkich ciemności. Mrok – według objawień maryjnych, a także biblijnej Apokalipsy – ma ogarnąć świat na trzy dni.

Matka Boża w trakcie minionych stuleci miała objawić się wierzącym setki tysięcy razy w różnych miejscach na świecie. Nie wszystkie objawienia prywatne są uznawane przez Kościół katolicki. Spośród 20 tys. widzeń Najświętszej Maryi Panny, które - zgodnie z relacjami osób zainteresowanych - miały mieć miejsce, Stolica Apostolska oficjalnie potwierdziła zaledwie siedemdziesiąt - jedynie kilkanaście z nich miało wydarzyć się w XIX i XX wieku.

Sprawdź także: Artemis 1. Gdzie oglądać start misji na Księżyc? NASA pokaże to na YouTube

Reklama

Nastaną "trzy dni ciemności". Tak mówi Biblia i objawienia

Duża część zaakceptowanych przez Stolicę Apostolską objawień dotyczy końca świata. Maryja, podczas rozmowy z wybrańcami często miała opisywać to, jak  będzie wyglądał kres dziejów. Wincenty Łaszewski w książce "Koniec świata według Maryi" zaznacza, że podobne opisy można znaleźć w relacjach z objawień takich mistyków i świętych jak: św. Hildegarda z Bingen, Sługa Boża Marie Martel, słynny jezuita o. Charles-Auguste Nectou, bł. Elizabeth Canori-Mora, bł. Marie Taigi, Palma d'0ria, bł. Marie Baourdi, mistyk Pere Lamy, bretońska stygmatyczka Julie Jahenny, św. Ojciec Pio.

Wszyscy wymienieni wyżej mistycy i święci wiązali koniec świata z nastaniem trzech dni ciemności. Wizja mroku pojawia się także w Biblii. Zgodnie z Księgą Apokalipsy trzy dni ciemności są częścią piątej z siedmiu czasz, którą w dniach przed ponownym nadejściem Chrystusa aniołowie wyleją na ziemię.

Wizja błogosławionej Marie Taigi. "Rosja, Anglia i Chiny powrócą do Kościoła"

Jedną z mistyczek, której wizje zostały uznane przez Kościół katolicki, jest błogosławiona Marie Taigi. Włoszka szczegółowo zrelacjonowała swoje widzenie. Zgodnie z jej opisem, gdy rozpocznie się koniec świata  "nic nie będzie widać". Marie Taigi, podkreśliła, że powietrze wypełnione będzie tajemniczą zarazą, która "dotknie przede wszystkim, ale nie tylko, wrogów religii".

Mistyczka zaznaczyła również, że  wszelkie oświetlenie,  którego na co dzień używają ludzie, w obliczu końca świata przestanie działać. Jedynie poświęcone świece będą dawały ludziom światło i nadzieję. Marie Taigi ostrzegała, że w czasie trzech dni ciemności domownicy nie będą  mogli opuszczać swoich domostw. "Kto z ciekawości otworzy okno i wyjrzy lub opuści dom, padnie martwy na miejscu" - tłumaczyła błogosławiona Kościoła katolickiego.

Co ma nastąpić po wspomnianych trzech dniach ciemności?

Maríe Julie Jahenny. "Niebo będzie pękać i grzmoty wstrząsnął ziemią"

Francuska zakonnica, mistyczka i stygmatyczka Maríe Julie Jahenny również miała dostąpić objawienia maryjnego. Opis końca świata, którym Matka Boska miała podzielić się z Jahenny w dużym stopniu pokrywa się z przytoczonym wyżej opisem kresu Marie Taigi.

Zgodnie z relacją Jahenny przed ponownym przyjściem Chrystusa "wszystko będzie się trząść". Francuska zakonnica w relacji objawienia również wspomniała o "pobłogosławionych świecach". To właśnie one  mają pokrzepiać ludzi,  który będą świadkami apokalipsy. "Te nie będą drżeć" - zaznaczyła Jahenny.

Mistyczka, relacjonując objawienie powiedziała również, jak ludzie powinni się zachować, gdy tylko czas mroku się rozpocznie. "Zgromadźcie się wokół nich [błogosławionych świec] z krzyżem i świętym wizerunkiem. To oddali od was terror" - zaznaczyła.

***
Zobacz również:

Objawienia francuskiej stygmatyczki. Co zobaczyła Marie Julie Jahenny?

Przepowiednia z Valdres. Co zobaczyła 90-letnia Norweżka?

Przepowiednie królowej Saby zaczynają się spełniać. Co nas czeka?

Niepokojąca wizja polskiego jasnowidza na 2022 rokINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: objawienie maryjne | objawienia | Koniec świata | apokalipsa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy