Reklama

Kierowczyni Monika Kasiak najlepsza w krakowskim MPK

W 20. edycji konkursu "Bezpieczna jazda komunikacją miejską", która miała wyłonić najlepszego kierowcę autobusu miejskiego w Krakowie, zwyciężyła kierowczyni Monika Kasiak - informuje krakowskie MPK.

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, tegoroczną edycję konkursu "Bezpieczna jazda komunikacją miejską" na najlepszego kierowcę autobusu wygrała kierowczyni Monika Kasiak, która zdobyła najwięcej punktów w przewidzianych konkurencjach. Na pozostałych stopniach podium stanęli Grzegorz Hasak oraz Paulina Gaj.

Konkurs na najlepszego kierowcę MPK w Krakowie

Na czym polegał konkurs na najlepszego kierowcę? Należało wyróżnić się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego, a także umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy. Ponadto uczestnicy i uczestniczki musieli oczywiście wykazać się bezbłędną jazdą autobusem miejskim.

Zadania praktyczne, które musieli wykonać to np. przejazd specjalnym slalomem wzdłuż wyznaczonego wąskiego toru, zatrzymanie autobusu jak najbliżej wyznaczonej linii, jazda z prędkością 20 km/h z zasłoniętym prędkościomierzem przez wyznaczony odcinek oraz trafianie lancą przymocowaną do autobusu w plastikowe koło. Liczyła się technika oraz jak najszybszy czas wykonania przejazdu.

Reklama

Konkurs to okazja do ćwiczeń umiejętności za kółkiem

Jak podkreślają organizatorzy, konkurs "Bezpieczna jazda komunikacją miejską" to nie tylko rywalizacja krakowskich kierowców i kierowczyń, ale również okazja, aby ćwiczyć umiejętności, które przydają się w codziennej pracy w komunikacji miejskiej.

Właśnie dlatego kluczowe było płynne prowadzenie pojazdu, a także umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Przeczytaj też:

10 produktów, które najbardziej plamią zęby

Schody do Nieba zostaną zburzone. Niebezpieczna atrakcja przyciąga zbyt wielu turystów!

Czy Andrzej Pietras wyciągnie do byłej żony pomocną dłoń? W przeszłości zawsze ją wspierał

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: MPK | kierowca | kierowczyni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy