Reklama

Reklama

Kontrowersyjne zadanie w podręczniku dla 5-latków. Rodzice oburzeni

Zadanie z jednego z podręczników do religii wywołało oburzenie już w 2017 roku. Komentatorzy twierdzą, że jest zdecydowanie nieodpowiednie do wieku dzieci. Na czym polega?

Chodzi o podręcznik "Spotkania dzieci Bożych. Podręcznik do religii dla dziecka pięcioletniego", wydany w 2017 roku przez wydawnictwo Jedność. Jest to jeden z najpopularniejszych podręczników do nauki religii dla przedszkolaków.

Zadanie polega na połączeniu kresek tak, aby stworzyły na rysunku krzyż. Następnie należy go pokolorować. Nad grafiką jest napis: "Cierpi Jezus za me czyny, choć sam nie ma żadnej winy", obok narysowany jest także rzymski żołnierz oraz korona cierpniowa, gwoździe i bicz.

Kontrowersyjne zadanie dla pięciolatków

W poście facebookowym na fanpage'u Same Plusy opisano, jak zadanie z podręcznika dla przedszkolaków może wpływać na kilkuletnie dzieci. 

Reklama

- piszą twórczynie profilu.

Podkreślają też, że dziecko, którego zmusza się, aby "kochało Boga", tak naprawdę ma "deklarować wiarę, choć jej nie rozumie i nie wie, że ma jakieś inne wyjście", co może wpędzić w poczucie winy, wstyd i lęk przed karą.

Administratorki zaznaczają też, że "praktyka katolicka skupia się na cierpieniu - podziwia świętych za ból, którego doświadczali i poleca ich naśladować", ale jest to treść nieodpowiednia dla najmłodszych.

- zaznaczają.

Szkodliwy podręcznik od religii? Zdania są podzielone

W komentarzach pod postem wypowiadają się przede wszystkim rodzice, oburzeni faktem takiego pokazywania przemocy w podręczniku dla pięciolatków. Dzielili się też swoimi przemyśleniami odnośnie lekcji religii:

Pojawiły się jednak również głosy, które krytycznie podeszły do analizy podręcznika:

Przeczytaj też:

Znaki zodiaku a samotność. To dlatego nie możesz znaleźć partnera!

Seks podtrzymujący: Eksperci ostrzegają przed skutkami

Edyta Górniak: Wstrząsające plotki to jednak prawda! Nie ma już nadziei!

* * *

Zobacz więcej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje