Reklama

Reklama

Ksiądz napadnięty w trakcie kolędy. Sprawca sterroryzował go nożem

Napad na księdza w Jaśle na Podkarpaciu. Duchowny został zaatakowany przez mężczyznę nożem w trakcie wizyty duszpasterskiej. Napastnik wyrwał teczkę, w której znajdowały się m.in. kropidło i obrazki, a następnie uciekł. Policja poszukuje agresora i apeluje o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Jeden z kapłanów z kościoła pw. św. Stanisława BM w Jaśle przeżył chwile grozy. 29 grudnia duchowny został zaatakowany podczas wizyty duszpasterskiej. Do zdarzenia doszło przed godz. 19 przy ul. Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle.

Jak podaje serwis Jasło Nasze Miasto, ksiądz został napadnięty przez mężczyznę, gdy wszedł na teren jednej z posesji.

Jasło. Mężczyzna z nożem napadł na księdza

Napastnik groził duchownemu nożem, a następnie zażądał oddania teczki, w której znajdowały się tylko kropidło, modlitewnik, parafialne dokumenty i obrazki. Nie było w niej pieniędzy. Po wszystkim uciekł z miejsca zdarzenia.

Reklama

- Ze zgłoszenia, które otrzymaliśmy wynika, że ksiądz z kościoła pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Jaśle, który odwiedzał domy w związku z wizytą duszpasterską, po wejściu na jedną z posesji został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, który podbiegł do niego, chciał wyszarpać mu teczkę, w której znajdowały się obrazki bożonarodzeniowe, kropidło i modlitewnik, dokumenty parafialne - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" kom. Piotr Wojtunik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Zobacz również: 

Kolęda. Ile dać do koperty? Ksiądz podał, jakiej kwoty oczekuje

Ksiądz zdradza, co spotkało go podczas kolędy. "To były przysłowiowe jaja"

Policjanci szukają sprawcy

Napaść na księdza została zakwalifikowana przez policję jako rozbój. Za tego typu przestępstwa grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata. Mężczyzna jest nadal poszukiwany przez policję. Według informacji mundurowych, ksiądz nie ucierpiał w wyniku zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują do osób, które posiadają informacje na temat okoliczności i sprawcy zdarzenia, o kontakt telefoniczny z policją pod numerami alarmowymi 997 lub 112, jak również z oficerem dyżurnym dostępnym całodobowo pod numerem telefonu 47 829 53 10.

***

Zobacz również: Wymagania, datki w kopertach i krytyka. Co Polacy myślą o kolędzie duszpasterskiej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wizyta duszpasterska | kolęda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy