Reklama

Nadchodzą dni pełne rozterek i życiowych trudności. Zbliża się "Śnieżny Księżyc"

Przed nami druga pełnia Księżyca w 2023 roku. Bywają lata, że w lutym nie widzimy pełni ani razu. Nie tym razem. Za kilka dni nocne niebo rozświetli "Śnieżny Księżyc". Sprawdź, kiedy będziemy mogli obserwować najbliższą pełnię Księżyca i co w tym czasie radzi nam astrologia

Pełnia Księżyca w lutym 2023. Kiedy dokładnie?

W pełni oświetloną tarczę Księżyca możemy obserwować z powierzchni Ziemi co 29,5 doby. Okres ten, nazywany miesiącem synodycznym, długością różni się nieznacznie od miesiąca kalendarzowego. Niewielka różnica sprawia jednak, że w niektóre miesiące możemy obserwować dwie pełnie Księżyca. Czasami zdarza się też, że w lutym nie obserwujemy ani jednego dopełnienia cyklu. 

W tym roku to się nie wydarzy, a pełnię zobaczymy na niebie 5 lutego. Najwięcej światła słonecznego Księżyc będzie odbijał około godziny 19.30. Wschód Księżyca z wysokości Warszawy będziemy tego dnia obserwowali o 15.52. Księżyc zniknie z pola widzenia o 7.41 rankiem 6 lutego.

Reklama

Pełnia w lutym. Skąd wzięła się nazwa "Śnieżny Księżyc"?

Najczęściej kolejne pełnie Księżyca biorą swoje nazwy od zjawisk naturalnych występujących o danej porze roku. Nie inaczej jest w przypadku drugiej pełni Księżyca każdego roku. Nazwa "Śnieżny Księżyc" wywodzi się z kultury Indian Ameryki Północnej. Mieszkający na tej samej półkuli Indianie o tej porze roku najczęściej byli świadkami śnieżyc i najzimniejszych dni w roku.

Zobacz także: Przed nami pełnia księżyca. Jak reaguje ciało?

Inną nazwą pełni w lutym jest "Głodny Księżyc". Ta nazwa, choć rzadziej używana również ma swoje głębokie korzenie kulturowe - luty to zwykle największe mrozy i brak możliwości jakichkolwiek upraw. Okolice drugiej pełni Księżyca to także moment, w którym naszym przodkom powoli zaczynały kończyć się zapasy pożywienia przygotowane na jesieni. 

Jak rozpoznać, w jakiej fazie jest Księżyc? Pomocna wyliczanka

Jeżeli w trakcie wieczornego spaceru patrząc w niebo i widząc sierp Księżyca, zastanawiasz się, która to faza i kiedy będzie pełnia, wystarczy zapamiętać krótką wyliczankę. Mnemotechnika polega na skojarzeniu kształtu Księżyca obserwowanego z półkuli północnej ze słowami, które wskazują kierunek księżycowego cyklu.

  • Jeżeli kształt przypomina literę D (bez słupka) - Księżyc się dopełnia, dobiera, robi się duży i dąży do pełni.
  • Jeżeli kształt przypomina literę C - Księżyc ciemnieje, chudnie, cienieje, cofa się.

Pomocne może być także zapamiętanie Znaku Potrójnej Bogini. Od lewej do prawej przedstawia on Księżyc rosnący, w pełni i malejący.

Pełnia Księżyca w lutym 2023. Co mówi astrologia?

Według astrologów lutowa pełnia jest zimna i mroczna. Nie chodzi jednak o warunki atmosferyczne. Wraz ze Śnieżnym Księżycem nadchodzą dni pełne rozterek i życiowych trudności. Pełnia w lutym 2023 pojawia się w domu Lwa. Lew zwiastuje dużą ekspresję emocji i chęć do działania. Pomimo wewnętrznej energii na czas samej pełni zadbać o wyciszenie.

Sprawdź też: Horoskop na luty - trzy znaki odczują szczególnie pozytywne zmiany. Pozazdrościć!

Najlepiej, jeżeli przez te pierwsze dni lutego postawimy na odpoczynek, a wszelkie pojawiające się myśli spiszemy i wrócimy do ich analizy w późniejszym terminie. Wszelkie rozstrzygnięcia istotnych dla nas spraw należy przełożyć na później

Uważajmy również na kłótnie, które podczas pełni potrafią pojawić się w najmniej spodziewanych momentach. Emocje szybko opadną, jednak skutki niepotrzebnej utarczki możemy odczuwać jeszcze przez długi czas. Szczególnie zadbajmy o relacje w naszych związkach.

Czytaj także:

Kot idzie w górę czy w dół? To, co tu widzisz powie o tobie wiele

Nigdy nie śpij w tej pozycji. Ściągniesz na siebie same nieszczęścia!

Osoby spod tego znaku czeka w 2023 roku wielki sukces. Złe wieści dla Byków i Raków!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy