Reklama

Reklama

Nigdy nie śpij w tej pozycji. Ściągniesz na siebie same nieszczęścia!

Sen to ważny element życia, wpływający na funkcjonowanie całego organizmu. Jego długość jak i jakość ma ogromne znaczenie na samopoczucie i zdrowie, a zdaniem niektórych również na wibracje jakie przyciągamy. Oto co zrobić, aby spać spokojnie i szczęśliwie.

Ponoć jakość snu ma wpływ na otaczającą nas aurę. Pozycja, w jakiej odpoczywasz względem okien i drzwi, jest bardzo istotna. Wizjonerzy uważają, że ma to wpływ na ilość pozytywnych jak i negatywnych rzeczy, które nas spotykają.

Z kolei z filozofii wschodu można dowiedzieć się wiele o tym, jak powinno wyglądać idealne mieszkanie i sypialnia, by przyciągać dobrą energię. Słowiańskie tradycje od wieków powtarzają także, jakie pozycje do zasypiania powodują powstawanie niesprzyjających fluidów. Jak zatem nie należy spać?

Czytaj również: Naukowcy biją na alarm. Tym może skutkować 5-godzinny sen

Reklama

Tych pozycji do spania unikaj

Nie poleca się spania z nogami wyciągniętymi w kierunku drzwi do pokoju. Ludowe wierzenia mówią, że leżenie w ten sposób ściąga na domowników nieszczęścia, zakłóca sen, jest powodem koszmarów, a niekiedy nawet śmierci. Co więcej dawniej uważano, że spanie w pozycji trumiennej - z nogami skierowanymi do wyjścia, kusi złe moce, na których działanie najbardziej narażenie jesteśmy w nocy. Szamani przestrzegani, że mogą one wówczas porwać człowieka za nogi lub bezpowrotnie oderwać duszę od ciała. 

Czytaj również: Włącz do diety. Tarczyca będzie pracować bez zarzutu

Bardziej wiarygodne argumenty przemawiające za tym, by nie spać z nogami wyciągniętymi do drzwi jest brak poczucia bezpieczeństwa. Spanie w łóżku ustawionym centralnie naprzeciwko drzwi może wywoływać uczucie zakłopotania.

Ponadto nie zaleca się spania z głową w kierunku drzwi - według przesądów może być to powodem "pomieszania zmysłów".

Jakie pozycje do spania są "bezpieczne"?

Aby poprawić jakość snu i ściągnąć na siebie dobrą, pozytywną aurę przyjrzyj się przede wszystkim swojej sypialni - zadbaj o komfort, porządek, regularnie wietrz pomieszczenie. Najlepiej, aby łóżko ustawione było bokiem do wyjścia. 

Ludowe przesądy mówią też, że aby dobrze spać, należy:

  • łóżko ustawić wezgłowiem pod ścianą, przy której nie ma okien ani drzwi
  • z łóżka powinno być dojście z trzech pozostałych stron
  • nie powinno ono blokować otwierania mebli, okien czy drzwi
  • nad wezgłowiem nie warto wieszać też półek, ozdób, które mogą spaść
  • poł łóżkiem nie poleca się trzymania niepotrzebnych rzeczy

Czytaj też: Śpisz z kołdrą pomiędzy nogami? Sprawdź, co to oznacza

Wskazówki te, według ludowych wierzeń mają za zadanie nie tylko sprowadzenie pozytywnej energii, ale również poprawienie komfortu i jakości snu. Dlaczego więc nie spróbować?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pozycje snu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy